Yeni Toyota Yaris İncelemesi ve Özellikleri

0
559
Yeni Toyota Yaris
Yeni Toyota Yaris
2014 Yeni Toyota Yaris
2014 Yeni Toyota Yaris

Yeni Toyota Yaris, kullanışlılığı dokunmatik ekran üzerinde pratiğe döken bir araç. Toyota Touch ve Touch Go olmak üzere iki farklı dokunmatik sistem seçeneği sunan yeni araçta birçok keyifli özellik yer alıyor. Online internet bağlantısı sayesinde aramalar yapabilmenize olanak sağlayan dokunmatik ekranlı sistem, navigasyon üzerine gitmek istediğiniz noktaları çabucak buluyor ve sizi en kolay yoldan hedefinize ulaştırıyor. Arka görüş kamerası ile park işlerini en kolay hale getiren araç, Cool ve Style olmak üzere iki farklı modele sahip. Akıllı paket seçeneği ise daha çok konför ve çok yönlülük sunuyor. Yeni Toyota Yaris manevra kabiliyeti yüksek ve çevik bir araç. Aerodinamikleri açısından oldukça kullanışlı olan bu otomobil geniş iç mekanı sayesinde büyük işlerin rahatlıkla üstesinden geliyor. Ailenizle birlikte rahatça binebileceğiz araç lüx konforu ile hem sürücü hemde yolculara rahat bir yolculuk sözü veriyor.

Yeni Toyota Yaris İç Mekan
Yeni Toyota Yaris İç Mekan

Yedi farklı model tipine sahip olan aracın bu seçeneklerini; Life,Fun,Fun Special,Cool,Style,Hybrid Cool ve Hybrid Spirit versiyonları sağlıyor. Birbirlerine nazaran farklı donanım seçenekleri sunan bu modeller sürücüye de istediği gibi bir araç elde etme olanağı sağlıyor. Krom kaplı çerçeveye sahip ön sis farları araçta özel ve göz alıcı bir görünüm elde ederken, panoramik cam tavan ise hem aydınlık hem de ferah bir mekan sunuyor. 1.0L VVT-i Düz Vites, 1.33L Dual VVT-i 6 İleri Vites, 1.33L Dual VVT-i CVT(Sürekli Değişken Otomatik), 1.4D-4D 6 İleri Vites, 1.4D-4D 6 ileri MultiModel ve 1.5 Benzinli Hybrid CVT(Sürekli Değişken Otomatik) olmak üzere altı farklı motor seçeneğine sahip olan Yeni Yoyota Yaris, EBD ile desteklenmiş ABS fren sistemi ile güvenliği üst seviyeye taşıyor. Araç denge kontrolü ve 7 adet sürücü ile yolcu hava yastığına sahip olan araçta ön ve elektrikli arka camlar bulunuyor.

Yeni Toyota Yaris
Yeni Toyota Yaris

Bir önceki yazımız olan Toyata Auris Touring Sports incelemesi başlıklı yazımızda Toyota Auris, Toyota Auris Touring Sports'un fiyatı ve Toyota Auris Touring Sports'un yakıt tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here