Yeni SUV Sınıfı Araç Skoda Kodiaq Yakında Geliyor

0
450

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte yakın bir zaman dilimi içerisinde geleceği haberini aldığımız Skoda Kodiaq ile alakalı olarak en yeni haberlere çok daha yakından bakacak ve fikir sahibi olacağız. Bildiğimiz gibi teknolojilerin gelişmesi ile birlikte araçlar arasında ki rekabet durumu da kısa bir zaman dilimi içerisinde doruk noktalara ulaştı diyebiliriz.

Yeni Skoda arabalar ile alakalı olarak da yakın bir zaman dilimi içerisinde en yeni seçenekleri sunma şansımız olacak. Ancak marka, diğer markaların aksine kendi devrimini yaparak SUV sınıfı için mükemmel bir model geliştirdi. Almanya menşei’ne geçmesi ile birlikte çok ciddi bir sıçrama yapan marka, yeni modeli ile de piyasayı çok ciddi anlamda kasıp kavuracak gibi görünüyor.

Şu dönemde özellikle Volkswagen çizgisi üzerinde giden ancak satış rakamları açısından markayı geriden gelerek biraz daha geri planına alan bu mükemmel marka, SUV sınıfı için geliştirdiği Kodiaq ile birlikte Tiguan modelini de bir adım daha geri planına atma gibi bir amaç içerisinde. Aracı daha yakından inceleyelim.

Skoda Kodiaq Teknik Özellikleri Ne Olacak?

Araç ile alakalı olarak konsept tasarımları yeni yeni internet üzerinde yer almaya başladı. Özellikle ülkemiz pazarında son derece ciddi bir şekilde sevilen markalar arasına giren ve bunu satış rakamlarına da kısa bir zaman dilimi içerisinde yansıtan Skoda markası, yakın bir zaman dilimi içerisinde Kodiaq ile sektörü alt üst edecek.

Kodiaq modeli ile birlikte 1.4 Dizel motor seçeneğini sunacağına dair bir haber geliyor ancak bu haberin ne kadar doğru olduğunu bilmediğimiz için sizlere kesin bilgiler sunmak istemiyoruz. 4×4 performansına sahip olacak aracın tasarım anlamında da modern çizgileri üzerinde barındırması ayrıca ilgi çekici seçeneklerden birisi olarak nitelendirilebilir.

Dizel ve benzinli motor seçeneği ile iki ayrı seçeneği her zaman olduğu gibi sunmasını beklediğimiz aracın aynı zamanda otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri ile de geleceğini duyduk. Lafı daha fazla uzatmadan sizlerle birlikte aracın tasarım detaylarına biraz daha yakından bakış atma yoluna gidelim.

Skoda Kodiaq İç ve Dış Tasarım

Aracın tasarım seçenekleri ile alakalı olarak marka tarafından sızdırılan görselleri yukarıdaki resim galerimiz içerisinde sorunsuz bir şekilde inceleyebilme şansına sahip olacaksınız. Kalıplı bir araç tasarımına sahip olacak ve üzerinde Skoda binek araçlarının çizgilerini de ciddi şekilde taşıyacak.

Kasa tasarımında BMW anımsatan bir görünüm olsa da o alıştığımız Skoda yeşili renge sahip mükemmel tasarımı yine bu aracın üzerinde de görebilme şansına sahip olacağız. Çelik jant ve metalik boya, aracın ayrıca ön plana çıkmasına neden olan seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor demek yanlış bir bilgi vermek olmaz.

İç mekan tasarımı ile alakalı olarak henüz net bir resim yayınlanmadı ve bu anlamda bir yorum yapmak zor. Ancak deri koltuk döşemeleri, geniş multimedya ekranı ile birlikte direksiyon kısmından aracı daha rahat kontrol edebilmeniz için çeşitli opsiyonların sunulacağı ile alakalı olarak da en ufak bir tereddütümüz olmadığını ayrıca belirtmekte fayda görüyorum.

Skoda Kodiaq Ne Zaman Çıkacak?

Aracın üretim aşamasında olduğuna dair net bilgiler aldık. Zaten konsept tasarım resimleri de render olarak şirket kanadından sunuldu. Aracın üretim safhalarında herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde 2017 yılı içerisinde satışa çıkarılacağı da beklenen diğer gelişmeler arasında yer alıyor. Hal böyle olunca ilerleyen süreçte aracın adını sitemiz içerisinde sıklık ile geçireceğiz gibi de görünüyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Porsche 718 Cayman Türkiye Teknik Detayları Netleşti başlıklı yazımızda 2016 porsche 718 cayman türkiye, 2016 porsche 718 cayman türkiye fiyatı ve 2016 porsche 718 cayman türkiye iç ve dış tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here