Yeni Skoda Octavia İncelemesi

0
543

Skoda markasının bugüne kadar çıkardığı modelleri arasından en çok tutulanın hiç şüphesiz Octavia modeli olduğu bilinmektedir. Yakın bir zaman önce firma tarafından yeni Octavia satışa sunuldu. Son modeline göre eklenen yeni özellikleriyle otomobil severlerin dikkatini çekmektedir.

İlk olarak iç mekana bakılacak olursa genişlik, güvenlik ve kullanışlı tasarım gözlerden kaçmıyor. Kaplamada yoğunluk olarak bej rengin kullanılması da iç mekana ferahlık ve genişlik katmaktadır. Dış tasarım olarak ise ilk olarak Skoda logosunun yeni bir yere sahip olduğu görülüyor. Yapılan bu küçük değişiklik sayesinde araca daha dinamik bir hava katıldığı söylenebilir.

Yeni Octavia yakıt tüketimi konusunda da ekonomikliğini kaybetmeden devam ettiriyor. 1,6 litre dizel motoru ve 7 ileri vitesiyle kullanıcısına performanslı ve rahat bir sürüş keyfi sunmaktadır. Yapılan test sonuçlarında 0’dan 100 km hıza 10,9 saniyede ulaşılabilmektedir.

Birçok araçta opsiyonel olarak bulunan start stop sistemi Octavia da bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimlerinin de birbirine yakın olduğu görülüyor.

Güvenlik sistemleri de geliştirilen modelde yüksek hızlarda viraja girme durumlarında da savrulma riski minimum seviyelere indirilmiştir. Farklı donanım özellikleriyle yeni Octavia fiyatı değişiklik gösterebilmektedir.

yeni octavia fiyatı

 

Bir önceki yazımız olan Otomatik Vites mi Manuel Vites mi Mantıklı? başlıklı yazımızda En Doğru Vites Seçimi, Manuel Şanzımanmı Otomatik Şanzımanmı ve Manuel Vites ve Otomatik Vites Farkı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here