Yeni Seat Leon ST İnceleme (Özellikleri)

0
716
2014 Yeni Seat Leon ST
2014 Yeni Seat Leon ST

Yeni Seat Leon ST5, station gövdeye sahip yetenekli ve teknolojik bir araç olarak karşımıza çıkıyor. ST ismini Sports Toruer kelimelerinden alan yeni araç, Leon SC modelinin ardından üçüncü model olma özelliğini taşıyor. Yeni Seat Leon ST, diğer modellerde olduğu gibi bu tasarımıyla da Leon’un spor  çizgilerini ihmal etmiyor.Kademe destekli direksiyon seçenekleri,uyarlanabilir hız sabitleyici ACC, uyarlanabilir amortisör/şasi kontrol ayarı ve otomatik park sürüşü gibi özellikleri de bünyesinde barındıran araç gelişmiş güvenlik önlemleriyle alkış alıyor.

2014 Yeni Seat Leon ST
2014 Yeni Seat Leon ST

Beğenilen ST tasarımının daha fazla vurgulandığı araç, tasarımıyla hoş ve şık bir gölge uyumu yakalarken, ince düşünülmüş hatları ile geniş bagaj hacmini 25cm uzatarak ön plana çıkarıyor. Hafif yuvarlak tavanı,yapılı omuz çizgileri ve açılır arka camı ile oldukça ergonomik bir yapı sunan aracın uzunluğu ise 4.56 metre. Opsiyonel olarak alınabilen Led ön farları ve arka stop lambaları ile beğeni toplayan araç, üstün teknik özellikleriyle oldukça güçlü bir  otomobil.

Sürüş asistanı sayesinde pratik yönergeler sunan Yeni Leon ST, yorgunluk algılama sistemi, şerit takip sistemi,çoklu çarpışma freni gibi pek çok ileri düzey güvenlik unsurunu barındırıyor ve güvenliğe ne kadar önem veren bir araç olduğunu ıspatlıyor. Zira station vagon bir aracın aile aracı olarak kullanılma ihtimalini göz önünde bulundurunca, bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu görebiliriz. Yeni Seat Leon ST, Seat Easy Connect  adındaki bir sistem sayesinde araç içerisinde iletişimi daha verimli bir düzeye taşıyor. Şöyle ki, bluetooth bağlantısı ile telefon ve müzik kontrollerinin yapılmasına olanak sağlayan bu sistem, dokunmatik ekran ile kontrol edilebiliyor.

Yeni araçta TDI ve TSİ özelliklerinde iki farklı motor bulunurken, 1.2 litre modelinde 105HP, 2.0 litre modelinde ise 185HP güç üreterek turbo şarjlı ve doğrudan enjeksiyonlu motorları ile oldukça başarılı bir grafik sergiliyor.  Bu düşük yakıt tüketiminin ana sebebi ise yalnızca motorlar değil aracın sahip olduğu düşük ağırlık. 1233 kilo ağırlığa sahip olan aracın 5 kapılı Leon’a nazaran 45kilo fazlalığı bulunuyor. Zira Yeni Seat Leon ST modeli, station vagonlu araçlar içerisinde en hafif olma özelliğini taşıyor.

TEILEN
Önceki İçerik100 lira peşinatla Toyata Sahibi Olun
Sonraki İçerikSkoda ve Geely, 2013 Sonbahar Kampanyaları
Merhabalar, 25 yaşındayım. Hangi aracı alsam sorusunun cevabını uzunca zaman aramış birisi olarak AracKampanyalari.com oluşumu içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Araba modellerini incelemeyi ve araçların özelliklerini kıyaslamayı seviyorum. Tüm markalarının araç kampanyalarını zamanında derleyecek bir site ihtiyacının oluşması bizi böyle bir çatı altında topladı. AracKampanyalari.com'u kullanıcıların aynı anda birçok markanın kampanyalarını tek bir platformdan takip edebileceği, araç incelemelerinin yapıldığı, kampanya ve araçların incelendiği bir site olarak sunan ekibin içerisinde yer aldığım için mutluluk duyuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here