Yeni Seat Leon Cupra

0
688
Seat Leon Cupra 2014
Seat Leon Cupra 2014

Kompakt sınıfta bulunan otomobiller arasında farklı bir yere sahip olan Seat Leon ,Cupra ile yaptığı atak sonunda marka içinde önemli bir yere sahip oldu.

Seat Leon Cupra 2014
Seat Leon Cupra 2014

Haziran ayı başlarında ülkemizde satışa çıkacak olan Seat Leon Cupra’nın fiyatı tam olarak bilinmese de 125 bin lira civarında olacağı söyleniyor. DGS şanzımana sahip olan aracın ayrıca 6 ileri manuel şanzımanlı seçeneği de bulunuyor. Yeni Seat Leon Cupra güç ve performansı temsil ediyor. Markanın en üst modeli olan DGS şanzımanlı Leon Cupra 265 HP ve 340Nm tork sunuyor. Aracın 0-100km hızlanması ise 5.8 saniye. Seat Leon Cupra’nın yakıt tüketimi ise 100km ortalama 6.4 litre. sürüş profili, kullanıcının kişisel tercihlerine uygun geniş bir yelpazede sunuluyor.1954 cc motor bulunan, Seat Leon Cupra’nın maksimum hızı ise 250km/s.Araçta Comfort ve Sport modlarının yanında Cupra modu da bulunuyor. Bu mod özellikle mühendislerin üzerinde odaklandığı detaylardan biri. Bu ayar seçildiğinde gaz pedalının hassasiyeti önemli ölçüde artarken, DGS en sportif modda çalışıyor ve ses güçlendiricide turbo motorun sesini eksiksiz destekliyor.

2014 Seat Leon Cupra
2014 Seat Leon Cupra

Standart olarak sunulan kademeli direksiyon, Leon Cupra’nın çevik  yol tutuşunu güçlendirirken park manevralarında bu hassas direksiyon manevra sayısını azaltıyor. Seat Leon Cupra’nın bu kez çok iyi bir ilerleme kaydettiği ortada.Özellikle motorun verimi de performansı da çok iyi.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Ford Focus başlıklı yazımızda Makyajlı Ford Focus, Sync 2 ve Yeni Focus 'ta asistan hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here