Yeni Şanzımanlı Peugeot 208

0
513
Peugeot 208 1,2 ETG İç Mekan
Peugeot 208 1,2 ETG İç Mekan

Peugeot 208 1.2 benzinli motorunun yanında yeni eklenen ETG adı verilen otomatik şanzıman ve düşük başlangıç fiyatıyla kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı.

Peugeot 208 1,2 ETG İç Mekan
Peugeot 208 1,2 ETG İç Mekan

Aracın dış görünümüne şıklık ve dinamizim hakim.Geleneksel Peugeot çizgisine sadık kalınsada çok farklı çizgilere sahip olması 208’in en büyük artılarından.Gerçi rakiplerininde yenilendiği şu dönemde,208 belki sınıfının en iyi görünen aracı değil,ancak tasarım olarak iddialı olduğunu gösteriyor.Akıcı hatlar ve gösterişli detaylar sayesinde 207 göre boyu kısalmış olsa da üst segmente yönelik bir araç görünümünde olan 208 iç mekanın genişliği ile de kullanıcılarını tatmin edecek gibi görünüyor.Derli toplu bir iç mekan izlenimi veren Peugeot 208,teknolojik yenilikleriyle de beğeni topluyor.Kokpitte bulunan yeni ekranın tasarımı oldukça hoş.Üstelik radyo frekansını ayarlama da oldukça pratik çözümler sunuyor.Yeni direksiyon simidinin tasarımı ile gösterge panelini kontrol etmek gayet rahat.Direksiyon tepkileri hızlı.Orta sertlikte ki süspansiyon ayarları sürüşe olumlu bir katkı sağlamasada konfor odaklı olarak başarılı.

Peugeot 208 1.2
Peugeot 208 1.2

1.2 Cc benzinli motor çok güçlü değil ancak yeterli.ETG adı verilen 5 ileri otomatikleştirilmiş şanzımanla,kalabalık trafik şartlarında gereken konforu sunuyor.ETG otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olmasına rağmen vites geçişleri gene hissediliyor fakat olumsuzluk en aza indirilmiş durumda.208 şehir içi kullanımda olduğu gibi otoyolda çok hızlısını beklemiyorsanız ihtiyacı en iyi şekilde karşılıyor.Peugeot 208 1.2’in başlangıç fiyatı 34 bin 900 lira.Araç 0-100km/s hızlanmasını 14.8 saniyede gerçekleştiriyor.50 litrelik yakot deposu olan Peugeot 208 1.2 yakıt tüketimi ise 100 km de ortalama 7.6 litre.Araç tam dolu depo ile 657 km menzil yapıyor.Peugeot 208 1.2’in bagaj hacmi 286 litre.Koltuklar yatırıldığında bu hacim 1076 litreye çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nissan Note 1.5 başlıklı yazımızda Nissan Connect sistemi, Nissan Note'nin bagaj hacmi ve Yeni Note hakkında bilgiler verilmektedir.

TEILEN
Önceki İçerikYeni Nissan Note 1.5
Sonraki İçerik2013 Yılında Arabalarda En Çok Hangi Renk Tercih Edildi?
Merhaba, 41 yaşındayım. Araç kampanyaları sitesinde yazmaya başlayalı uzun zaman olmadı. Eskiden beri arabaları özel bir tutkum olmuştur. Genel olarak araba haberlerini araba belgesellerini seyretmeyi çok seviyorum. Her geçen gün yenilen araçlarda gelişen teknolojileri izlemek, oldukça keyif verici. Murat 124 ile başlayan serüvenin,elektrikli araçlara kadar uzanan evrimini takip etmek bir yerde teknolojinin macerasını da takip etmek gibi. İşte bu yüzden Araba kampanyaları sitesine yazarken, yazdığım her yeni modelde arabalara olan merakım biraz daha artıyor. Yeni modeller ve getirdikleri teknolojilerde buluşmak dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here