Yeni Renault Twingo

0
571
2014 Yeni Twingo
2014 Yeni Twingo

Yaklaşık 15 yıl boyunca Renault neredeyse iki buçuk milyon adet Twingo sattı. Ancak ardından gelen ikinci nesil Twingo,selefinin başarısını bir türlü yakalayamadı .Zira  çok konveksiyonel ve sıkıcıydı. Şimdiyse Renault Twingo’yu eski günlerine döndürmeyi hedefliyor.Yeni Twingo ‘nun boyu 3.95metre.Bu uzunluk güncel  versiyondan 10cm fazla. Twingo ‘nun dikkati çeken diğer bir özelliği ise teknik konsepti olacak. Smart ile yapılan işbirliği sayesinde Yeni Twingo motorunu arkada taşıyacak ve arkadan çekişli olacak.

2014 Renault Twingo
2014 Renault Twingo

Küçük boyutlarına rağmen Twingo ‘nun iç mekanı oldukça geniş. Gerek kokpitte, gerekse arkada olsun herhangi bir sıkışma hissi yaşanmıyor. Ön yolcu koltuğu ve arka koltuk sırtlığı katlandığında  2.20m uzunluğundaki nesneler rahatlıkla taşınabiliyor. Üstelik Smart ile aynı parça ve teknolojiler kullanıldığı kesinlikle hissedilmiyor. Twingo her şeyi ile bir Renault. İç mekanda eşyaları sabitlemeye yarayan bantlar oldukça yararlı ve şık duruyor. İlk kez kullanılan büyük monitör üzerinden navigasyon ve ses sistemleri kontrol ediliyor. Aynı zamanda internet bağlantısında bulunuyor. Sıra dışı tasarımın bir diğer özelliği ise çok küçük dönüş çapı.

2014 Yeni Twingo
2014 Yeni Twingo

Yeni Twingo ‘nun Sce 70 versiyonunda 3 silindir bulunuyor ve 999cc 70HP güç üreten benzinli motora sahip.TCe 90 versiyonunda ise 898cc 90 HP güç üreten dizel motor var. Pek çok özellik barındırmasına rağmen Yeni Twingo ‘nun arka camlarının açılmaması, motorun arkada olmasına rağmen önde bagaj bölmesinin bulunmaması,sadece iki motor seçeneği sunması göze çarpan eksiklikler.

Bir önceki yazımız olan Toyota Aygo başlıklı yazımızda Aygo II, Aygo'nun x-play versiyonu ve Yeni Aygo'nun fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

TEILEN
Önceki İçerikYeni Volvo S80 Özellikleri ve İncelemesi
Sonraki İçerik2013-2014 Yeni Volvo V40 Cross Country Modelleri ve Fiyatları
Merhaba, 41 yaşındayım. Araç kampanyaları sitesinde yazmaya başlayalı uzun zaman olmadı. Eskiden beri arabaları özel bir tutkum olmuştur. Genel olarak araba haberlerini araba belgesellerini seyretmeyi çok seviyorum. Her geçen gün yenilen araçlarda gelişen teknolojileri izlemek, oldukça keyif verici. Murat 124 ile başlayan serüvenin,elektrikli araçlara kadar uzanan evrimini takip etmek bir yerde teknolojinin macerasını da takip etmek gibi. İşte bu yüzden Araba kampanyaları sitesine yazarken, yazdığım her yeni modelde arabalara olan merakım biraz daha artıyor. Yeni modeller ve getirdikleri teknolojilerde buluşmak dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here