Yeni Renault Twingo GT Modeli Büyüleyecek

0
596

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte yeni Renault Twingo GT modeli ile alakalı olarak detayları çok daha yakından inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde Renault markasının geçtiğimiz senelerde geliştirdiği modellerin üzerine doğru bir eğilim içerisinde olması da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Araç incelemeleri konusunda sektörümüzün en iyi web sitelerinden birisi olarak çok daha gelişmiş seçenekleri sizlere sunma yoluna gidiyoruz. Önemli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre spor aile aracı konseptine en uygun modellerden birisi olarak karşımıza çıkan araç, her şekilde fark yaratma yoluna gidecek gibi görünüyor.

Araç, aslında mini görünümü ile GT terimini almaya çok uygun bir araç değil gibi geldi ancak biz her zaman olduğu gibi sizlere en iyi seçenekleri en net şekilde sunarak bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan araç ile alakalı olarak edindiğimiz bilgileri sizlere sunalım.

2016 Renault Twingo GT Teknik Özellikleri

Aracın motor özellikleri incelendiği zaman aslında GT sınıfına uygun bir motor segmenti ile bizlere sunulan bir araç olarak dikkat çekecek. Ancak ben tasarımını çok fazla bu sınıf içerisinde görmüyorum. Ona da bir sonraki ana başlığımız altında detayları ile değinecek ve fikir edineceğiz. İki ayrı motor tipi ile karşımıza çıkacak olan bir araç modeli olarak dikkat çekiyor.

Hız anlamında kendi segmenti içerisinde ki araçlardan biraz daha yüksek motor hacmi ve gücü ile gelecek olan aracımızın önceki modellere nazaran da biraz daha fark yaratması ayrıca ilgi çekiyor. Aracın motor seçenekleri ile alakalı olarak daha geniş kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olma amacı içerisine girerseniz aşağıyı inceleyebilirsiniz;

Yeni Renault Twingo GT Teknik Özellikleri
Motor: 0.9 TCe 3 silindir 110 beygir 170 nm tork (turbo benzinli)
Performans: 0-100 km/s: 9.0 saniye – Maksimum hız: 180 km/s

Brabus 2016 Smart Fortwo Teknik Özellikleri
Motor: 0.9 lt 3 silindir 109 beygir 170 nm tork (turbo benzinli)
Performans: 0-100 km/s: 9.5 saniye – Maksimum hız: 165 km/s

2016 Renault Twingo GT İç ve Dış Tasarım

Yukarıdaki resimleri de detaylı bir şekilde incelerseniz aslında GT sınıfı için çok da uygun bir araç tasarımına sahip olmadığını görürsünüz. Gereğinden fazla yuvarlak hatları ile birlikte dikkat çeken araç aslında küçük aileler için geliştirilmiş olan en ilgi çekici araçlardan birisi olarak da ciddi şekilde ön plana çıkıyor demek de yanlış olmaz.

İç mekan ile alakalı olarak henüz tasarıma dair herhangi bir detay açıklanmadı ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde resimleri yüksek ihtimal ile sunulacak. Özellikle bayanlar için son derece satın alınası bir araç olarak dikkatleri çektiği gibi aynı zamanda güvenlik önlemleri açısından da segmentinin en iyi araçlarından birisi olarak da dikkat çekecek.

2016 Renault Twingo GT Fiyatı

Bu konu ile alakalı olarak henüz internet üzerinde net bilgiler sunulmadı ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde araç ile alakalı olarak tüm detayların resmi internet sitesi üzerinde tüm kamuoyu ile paylaşılacağına dair de bilgiler geliyor. Türkiye’nin en çok satan markalarından birisi olarak dikkat çeken Renault, yine farkını ortaya koymayı başaracak.

Çıkış tarihi olarak da net bilgiler sunulmadı. Aracın iç mekan tasarımı da dahil olmak üzere bazı detaylar sır gibi saklanıyor ve bu da bizlere acaba nasıl bir sürpriz gelecek sorusunu ister istemez sordurtuyor. Yakında gelişmeleri hep birlikte tahmin edeceğiz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yeni Opel Zafira Tourer Tanıtımı Gerçekleşti başlıklı yazımızda 2017 opel zafira tourer, 2017 opel zafira tourer iç ve dış tasarım ve 2017 opel zafira tourer ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here