Yeni Peugeot 308

0
547
Yeni Peugeot 308
Yeni Peugeot 308

Yeni Peugeot 308 Şubat ayında Türkiye’ye gelecek. Selefine göre boyu kısalan, Yeni nesil  Peugeot 308 artık çok daha fazlasını sunuyor.

Yeni Peugeot 308
Yeni Peugeot 308

Yeni Peugeot 308 EMP2 modüler  platformundan çıkan 308 beraberinde pek çok özellik getiriyor. Öncelikle selefine göre boyu 3 cm, genişliği 2cm küçültülmüş. Değişen boyutlar 308’in ağırlığını da değiştirmiş ve Yeni 308 140 kg azalmış.Peugeot’un alışmış olduğumuz sivri burnu artık yok. Tavan alçalmış, radyatör ızgarası küçülmüş, farlar ise şişkin bir yapıya kavuşmuş.Full LED farlar ise standart olarak sunuluyor. İç mekanda göze çarpan ilk husus orta konsol.Diğer otomobillerde yaşanan düğme karmaşası Peugeot’da bulunmuyor. Sürücünün kullanımına 6 adet düğme bırakılmış. Diğer sistemler  SMEG+ isimli 9.7 inçlik ekrandan kontrol ediliyor. Peugeot tarafından İ-Cockpit olarak adlandırılan iç mekan ve 208 modelinden hatırlayacağımız direksiyon simidi SMEG+dijital ekranı tamamlayan diğer unsurlar. Küçülen boyutlara rağmen iç mekan oldukça ferah. Yeni Peugeot 308’in bagaj hacmi selefinden daha fazla.470 litrelik bagaj hacmi neredeyse station wagonların bagaj hacmine yakın.

Motor hacmi giriş modellinde 1.2cc ve 82HP,Active modelinde ise 1.6cc motor hacmi bulunuyor ve 92 HP dizel ve benzinli seçenekleri bulunuyor. Üst model Allure modeli içinse  1.6cc 156HP benzinli motor yanında dizel motorda seçenekler arasında.Yeni Peugeot 308’in giriş paketi Access’in fiyatı 49 bin 400 lira,aynı donanıma sahip dizel versiyon ise 58 bin400 liradan satışa sunulacak.Active donanımı ise 1.2  motor fiyatı 52bin 900 liradan satışa sunulurken aynı donanımın 1.6cc 61 bin 900 liradan satılacak.

Bir önceki yazımız olan Toyota Aurıs Touring Sport başlıklı yazımızda Auris Touring Sports'un donanım paketleri, Auris Touring Sports'un1.6 benzinli motorun 100km yakıt tüketimiAuris Touring Sports'un 1.6 benzinli modelinin fiyatı ve Yeni Auris Touring Sports hakkında bilgiler verilmektedir.

TEILEN
Önceki İçerikToyota Aurıs Touring Sport
Sonraki İçerikİkinci El Araba Piyasasında Son Durum
Merhaba, 41 yaşındayım. Araç kampanyaları sitesinde yazmaya başlayalı uzun zaman olmadı. Eskiden beri arabaları özel bir tutkum olmuştur. Genel olarak araba haberlerini araba belgesellerini seyretmeyi çok seviyorum. Her geçen gün yenilen araçlarda gelişen teknolojileri izlemek, oldukça keyif verici. Murat 124 ile başlayan serüvenin,elektrikli araçlara kadar uzanan evrimini takip etmek bir yerde teknolojinin macerasını da takip etmek gibi. İşte bu yüzden Araba kampanyaları sitesine yazarken, yazdığım her yeni modelde arabalara olan merakım biraz daha artıyor. Yeni modeller ve getirdikleri teknolojilerde buluşmak dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here