Yeni Peugeot 208 GTi Özellikleri (İnceleme)

0
501
2014 Peugeot 208 GTi
2014 Peugeot 208 GTi

Geçen yıl pazara sunulan 208 modeli (3 kapılı) üzerinden geliştirilen Peugeot 208 GTİ serinin en güçlü versiyonu durumunda. Fren sisteminde önde 302 mm, arkada 290 mm lik disk ve kırmızı kaliperler kullanılmış. ESP sistemi ise istenildiğinde kapatılabiliyor. Yeni Peugeot 208 GTİ iç tasarımımda kullanılan plastikte siyah ve kırmızı geçişler yapılmış. İç mekânda kullanılan alimilyum vites topuzu ve alimilyum pedallar dikkat çekiyor.

2014 Peugeot 208 GTi
2014 Peugeot 208 GTi

 

Gösterge çerçevelerinde de kırmızı renk hâkim. Gövde ve şasi de artan güce uygunluk ve başarılı bir yol tutuşu için bazı düzenlemelerde gerçekleştirilmiş. Örneğin amorsitör, denge çubuğu ve yaylarda sıkıştırma ve sertleştirme işlemeleri yapılmış. Peugeot 208 GTİ 1.6 hacimli 200HP çıkışlı THP motora yer verilmiş. Bu motor aynı zamanda 274 Nm tork üretebiliyor. Bu güçlü motorda 6 ileri manüel vites ile orantılı hale getirilmiş. Genel olarak Peugeot bu motorda otomatik şanzımanı tercih etmiyor. Peugeot 208 GTİ toplam ağırlığı 1163 kilo.

Yeni Peugeot 208 GTİ dört gövde rengine(kırmızı, mavi, siyah, beyaz) ve 3 farklı alaşım janta sahip. GTİ serisinde cam tavan navigasyon sistemi, Güçlü JBL müzik sistemi opsiyon olarak sunuluyor. Güçlü bir motora rağmen araçta sessizlik ve konfor hâkim. Motor çabuk hızlanıyor ve motor üst devirlere kolay tırmanıyor. Direksiyon simidi ilk kullanımda biraz küçük gelse de virajlarda hızlı kullanım için kolaylık sağlıyor. Ayrıca süspansiyon sistemi virajlar için oldukça kullanışlı. Peugeot 208 GTİ yakıt tüketimi olarak 100 kilometrede 5,9 yakıt harcıyor. Ancak performanslı kullanımlarda düşük yakıta rağmen tüketim artabiliyor.

Peugeot 208 GTİ her gün rahatça kullanılabilen, konforlu ve ekonomik bir araç. Ama istendiğinde sportif bir kimliğe bürünebiliyor. Ancak piyasada artık GTİ ayarında farklı otomobiller de mevcut. Bu yönden bir rekabet olabilir.

TEILEN
Önceki İçerikSeat Leon ST, Kia Ceed SW karşılaştırması
Sonraki İçerikOtomobilde Eylül kampanyaları devam ediyor.
Merhabalar, 25 yaşındayım. Hangi aracı alsam sorusunun cevabını uzunca zaman aramış birisi olarak AracKampanyalari.com oluşumu içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Araba modellerini incelemeyi ve araçların özelliklerini kıyaslamayı seviyorum. Tüm markalarının araç kampanyalarını zamanında derleyecek bir site ihtiyacının oluşması bizi böyle bir çatı altında topladı. AracKampanyalari.com'u kullanıcıların aynı anda birçok markanın kampanyalarını tek bir platformdan takip edebileceği, araç incelemelerinin yapıldığı, kampanya ve araçların incelendiği bir site olarak sunan ekibin içerisinde yer aldığım için mutluluk duyuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here