Yeni Opel Meriva Özellikleri (İncelemesi)

0
546
Yeni Opel Meriva Tasarım
Yeni Opel Meriva Tasarım
Yeni Opel Meriva Tasarım
Yeni Opel Meriva Tasarım

Yeni Opel Meriva, farklı bir karakteristiğe kavuşmakla beraber, ergonomik ve pratik bir araç olarak kendini gösteriyor. Sahip olduğu detaylı tasarımı beklenilenden daha fazla konforu ayağınıza getirirken, kaliteden de ödün vermiyor. Aracın geniş iç mekanıyla beraber kendinden emin duruşu karizmatik bir kişiliği ortaya çıkarırken, parlaklılığı ile göz alıcı bir noktaya erişiyor. Tavan yüksekliği konusunda da oldukça cömert olan araç, Flex Door kapı sistemi sayesinde bilhassa alışverişlerde büyük kolaylık sağlıyor. Panaromik tavanı sayesinde daha fazla alan sağlayan ve ferah bir mekan sağlayan Yeni Opel Meriva, çok fazla güneş olduğu durumlarda ise panaromik tavanı karartıyor ve içeriye gelecek ısıyı engelliyor.

Yeni Opel Meriva
Yeni Opel Meriva

Elektronik iklim kontrollü kliması sayesinde hem sürücüler için hemde yolcular için ayarlanabilir bir ısı ayarlaması sunarken, elektronik park freni ise park işlemlerini daha çok kolaylaştırırken aracın geriye doğru kaymasına engel oluyor. Ayrıca bu fonksiyon gerektiğinde bu özellik klasik el freni gibi de kullanılabiliyor. Aynı zamanda aracın yokuşlarda güvenli ve verimli olabilmesi için yokuşta kalkış desteği aracınızı durduğu yerde sabitliyor ve sıfır hata sağlıyor. Yeni Opel Meriva, halojen AFL far sistemi sayesinde geceleri sürüş esnasında farları dönüş açınıza göre ayarlıyor ve tam aydınlatma sağlıyor. ESP Plus, virajlarda fren kontrol sistemi, yağmur sensörü ve otomatik yanan farlar gibi güvenlik unsurları barındıran araç, Active ve Cosmo olarak iki farklı modelde satışa sunuluyor.  Yeni Opel Meriva’da ki Start & Stop Sistemi sayesinde araç durduğunda yakıt tasarrufu sağlamak için duran motoru, debriyaj pedalına basarak rahatlıkla çalıştırabiliyorsunuz.

Yeni Opel Meriva İç Mekan
Yeni Opel Meriva İç Mekan

Bir önceki yazımız olan 1.6 Dizel Motorlu Yeni Opel Zafira Tourer başlıklı yazımızda Opel Zafira Tourer 'in fiyatı, Opel Zafira Tourer 'in maksimum hızı ve Opel Zafira Tourer 1.6'nın yakıt tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here