Yeni Opel Astra 1.6 Dizel Teknik İncelemesi

0
486

Opel efsanelerinden olan Astra modeli yepyeni bir motor ve şanzıman kombinasyonuyla satışa sunulmaya hazırlanıyor. Otomobil severler tarafından dört gözle beklenen yeni motor ve şanzıman seçeneğiyle ilgili beklenen haber Opel tarafından verildi.

1.6 litrelik dizel güç ünitesi ve otomatik şanzıman sistemiyle otomobil severlerin beğenisine sunulacak olan Opel Astra bünyesinde CDTi motor teknolojisi kullanılmaktadır. Astra hatcback modeli için sunulacak olan bu yenilikle birlikte araca 136 hp değerinde güç verilecek. Bunun yanı sıra motordan sağlanan 320 Nm değerindeki yüksek tork gücüyle de araç 0’dan 100 kilometre hıza sadece 9.8 saniyede ulaşabilecek. Fabrika verilerine baktığımızda Opel Astra 1.6 dizel seçeneği için maksimum hız değeri 205 kilometre olarak belirtiliyor.

2015 model opel astra hatcback iç mekan

Opel Astra sağladığı yüksek performans değerlerinin yanı sıra ortalama 4.5 litre yakıt tüketimiyle bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ayrıca kilometre başına 119 gr emisyon değeriyle çevreci araçlar arasında girmeyi de başarmaktadır. Fiyat listesi henüz açıklanmayan Astra 1.6 dizel modelinin 2015 son çeyreğinde yollara çıkması planlanmaktadır. Ülkemiz başta olmak üzere aracın Avrupa genelinde büyük bir ilgi göreceğini çok açık ve net bir şekilde söyleyebiliriz.

2015 opel astra 1.6 dizel fiyatları

 

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here