Guncellendi : 14 Haziran 2014

Yeni Nesil Ford Connect

Araç İncelemeleri Yahya 

Yeni Ford Connect

Yeni Ford Connect

Ford Connect’teki ilk değişiklikler motor  bölümünde başlamış.1.8 litrelik dizel motorun yerine,1.6 litrelik daha modern bir ünite almış.75,95,115HP lik üç versiyon mevcut. Benzinli Ford Connect istiyorsanız markanın ödüllü Ecobooast motoru 1.0cc 100HP ve 1.6 cc 150Hp seçenekleri var.Ford Connect kabininin ilk dikkat çeken özelliği araç kokpitinin Ford MPV’sini andırması. Entegre vites kullanıldığı kokpit Ford C-Max’i hatırlatıyor. Aracın bagajı halı ve plastikle kaplanarak çıplak saca yer verilmemiş.Ford Connect t00Hp lik bir motoru, 1500 tonluk ağırlıkla gayet iyi bir performans veriyor ve 6 ileri otomatik şanzıman sayesinde zorlanmıyor. Ayrıca motor oldukça sessiz çalışıyor. Ancak yüksek devirlerde kabin içinde ses duyulsa da gürültü ciddi anlamda rahatsızlık vermiyor.Ford Connect yüklü olsa bile yollarda ki engebe ve pürüzleri rahatlıkla emiyor.Ford Connect bagaj hacmi koltuklar dik konuma getirildiğinde 1029 litre oluyor.

Ford Connect’in çift klimalı, şehir içi frenleme sistemli ve panoramik cam tavanlı özellikler sahip  modelinin Almanya  satış fiyatı 24bin 700 Euro.Ford Connect’in baz modelinin Almanya satış fiyatı ise 18bin 800 Euro. Yeni nesil Ford Connet motor seçenekleri, modern tasarımı ve dengeli sürüşüyle hafif ticari araçlarda iyi bir yere sahip olduğunu gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Bütün Yönleri ile Yeni Hyundai i10 başlıklı yazımızda Yeni Hyundai i10 maksimum hızıYeni Hyundai i10 yakıt tüketimi, Yeni Hyundai i10'nun bagaj hacmi ve Yeni i10 1.2 Elite otomatik şanzımanın satış fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yahya {Yahya}

Merhaba, 41 yaşındayım. Araç kampanyaları sitesinde yazmaya başlayalı uzun zaman olmadı. Eskiden beri arabaları özel bir tutkum olmuştur. Genel olarak araba haberlerini araba belgesellerini seyretmeyi çok seviyorum. Her geçen gün yenilen araçlarda gelişen teknolojileri izlemek, oldukça keyif verici. Murat 124 ile başlayan serüvenin,elektrikli araçlara kadar uzanan evrimini takip etmek bir yerde teknolojinin macerasını da takip etmek gibi. İşte bu yüzden Araba kampanyaları sitesine yazarken, yazdığım her yeni modelde arabalara olan merakım biraz daha artıyor. Yeni modeller ve getirdikleri teknolojilerde buluşmak dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir