Yeni Hyundai i20 Özellikleri ve Fiyatı

0
1277

Yeni Hyundai i20 Özellikleri ve Fiyatı

Türkiye genelinde en çok satan araçlardan birisi olan Hyundai i20, yakıt tasarrufu ve sunduğu sürücü seçenekleri ile de fark yaratıyor. Farklı konsept tasarımları ile otomobil severlerin beğenisine sunulan araçta konfor, güvenlik ve yakıt tasarrufu ön plana çıkan diğer özellikler.

Hyundai i20 Active, yine aynı şekilde daha büyük araç severler için çok iyi bir alternatif olarak dikkat çekiyor. 4×4 sınıf içerisinde yer alan ve aynı zamanda konforu ile herkese hitap eden Active serisi, yine markanın en çok ilgi gören modelleri arasında başarılı şekilde karşımıza çıkıyor.

Hyundai i20 serisi, 2015 yılının ödüllü araç modelleri arasında yer alıyor. 2015 Altın Direksiyon ödülünü kazan i20, aynı zamanda 2014 yılında da Küçük Sınıf Yılın Otomobili seçilerek başarısını perçinledi. Araca daha yakından bakalım.

 

Hyundai i20 Fiyat Listesi

Marka, genel olarak kaliteli ancak ekonomik araçlar geliştirme yoluna gidiyor. Hyundai i20 modeli de bunlardan birisi diyebiliriz. Her sene araçlara daha farklı özellikler eklenmesi ile birlikte fiyat seçeneklerinde ufak nüanslar ön plana çıkıyor. Hyundai i20 fiyatları özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor fakat başlangıç fiyatı olarak 44.100 TL olarak gözüküyor. Detaylı fiyat listesini aşağıda görebilirsiniz.

 Hyundai i20 Fiyat Listesi

Hyundai i20 özellikleri ile dikkat çeken bir araç. Dikkat çekici dış tasarım ve teknolojinin son örneklerini ayağımıza seren son sınıf mükemmel bir araç. Genel olarak inceleyecek olursak;

  1. LED projeksiyon far teknolojisi
  2. 16” alaşım jant
  3. Panoramik olarak açılır cam tavan model
  4. Sürücünün rahat etmesi için özel dizayn kokpit
  5. Elektronik gösterge paneli
  6. 7” dokunmatik teknolojisine sahip müzik sistemi

gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Yakıt tasarrufu anlamında da ekonomik bir araç modeli durumunda. 1.2 ve 1.4 motor seçeneklerine sahip olan Hyundai, BENZİNLİ ve DİZEL yakıt seçeneklerini sunuyor.

YAKIT VE ŞANZIMAN SEÇENEKLERİ

Dizel seçeneklerinde sadece 6 ileri düz şanzıman kullanan Hyundai i20, benzinli seçeneklerde 5 ileri düz ve 4 ileri otomatik vites seçeneklerini de sizlere sunuyor. Hyundai i20 otomatik kavramına farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor. Sadece 4 ileri benzinli seçeneğinde kullandığı otomatik şanzıman, yakıttan yana da kesinlikle sıkıntı yaratmıyor.

Hyundai i20 otomatik vites konusunda biraz tutucu. Benzinli 4 ileri seçeneğe sahip modeli dışında i20 modeli için otomatik şanzıman seçeneğini kullanmıyor.

GÜVENLİK

Hyundai i20 güvenlik seçenekleri açısından da son derece özen ile geliştirilmiş araçlardan birisi durumunda. Şoförün ve yolcuların rahat ve bir o kadar da güvenli olarak yolculuk yapabilmeleri için her türlü detay üzerinde incelikle durulmuş. Bazı seçenekler şu şekilde;

Elektronik Denge Kontrol Programı (ESP): Hyundai i20 ile birlikte en zorlu virajlarda dahi aracınız savrulmadan kendi kendini dengede tutabilecek teknolojiye sahip.

Araç Stabilite Yönetim Programı: Aracınızın durumunu sürekli kontrol edebilin diye gelişmiş donanım seçenekleri ile anlaşılır stabilite kontrol olanakları sunuluyor.

(BAS) ve ABS Fren Destek Sistemi: BAS (Elektronik Fren Gücü) sistemi sayesinde frenlere uygulanan basıç arttırılır ve kısa mesafede dahi olsa kontrollü fren yapmanız sağlanır. ABS sisteminde ise basıncın tüm tekerlere eşit olarak dağılması ve güvenli olarak ani duruşlar yapmanız sağlanır.

Arka Park Sensörü: Aracınızı park ederken arkadaki aracı kontrol etmenize gerek yok. Park sensörü sayesinde sesli uyarı sistemi sizlere yakınlık düzeyi ile alakalı bilgi verecek.

Viraj İçi Aydınlatma Sistemi: Aracınız, viraj alırken virajı otomatik olarak algılıyor ve viraj iç kısmını da özel hareketli LED aydınlatma sayesinde aydınlatıyor.

Lastik Basınç Uyarı Sistemi (TPMS): Lastiklerinin hava basınç durumu sürekli kontrol altında. Güvenlik düzeyini aşan bir durum olduğu zaman ise gösterge panelinizde lastik basınç uyarı sistemine ait uyarıyı görecek ve anında müdahale edebileceksiniz.

GENEL İNCELEME

hyundai i20 özellikler

Yeni Hyundai i20, 2015 modeline nazaran çok daha donanımlı ve çok daha estetik. Aynı zamanda tek kapılı seçeneği olan Hyundai i20 Coupe modeli ile de birlikte otomobil severlerin karşısına çıktı. Navigasyon teknolojisini de kullanan aracımız, aynı zamanda güvenlik açısından da 5 yıldızlı şekilde üretilmiş bir model.

Bu zamana kadar ki Hyundai i20 yorumları incelendiği zaman kullanıcılarını genel itibari ile memnun eden donanımlı bir otomobil gibi görünüyor. Bununla birlikte güncel teknolojiler sayesinde en iyi sürüş deneyimini yaşamanız sağlanıyor.

Hyundai Yeni i20 Tanıtım Videosu

Bir önceki yazımız olan 2016 SUV Araçlar - Top 10 İnceleme başlıklı yazımızda 2016 model arabalar, 2016 suv ve En İyi SUV hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here