Guncellendi : 23 Ekim 2013

Yeni Hyundai i20 Özellikleri (İnceleme)

Hyundai İncelemeleri MehmetHyundai İ20 2010 yılında İzmit’te üretilmeye başlandı. Başarılı bir otomobili uygun fiyatla satmayı hedefleyen üreticiler bununla yetinmeyip İ20’yi daha iyi bir yere getirmek için yeni tasarımlar yapmaya başladılar. Giriş fiyatı 30 bin lira civarında olan İ20, ucuz fiyata iyi bir otomobil olarak ön plana çıkıyor. Hyundai İ20’nin 1.2 hacimli ve 85 HP lik motoru ile vergi konusundaki uygunluğu ile hanesine ilk artısını yazdırıyor. Her ne kadar düşük hacimde bir motor olarak görülse de performansta bir hayli atak.5 ileri manüel şanzımana sahip araç düzgün vites kullanımı ile keyifli bir sürüş sağlıyor.

2014 Yeni Hyundai i20 WRC

2014 Yeni Hyundai i20 WRC

Hyundai İ20 yürüyen aksamının ülkemiz yollarına uygun olduğu anlaşılıyor. İç mekânda kullanılan malzeme ve işçilik tatminkâr seviyede. Yüksek oturma kabiliyetiyle ferah ve rahat bir görüş sağlanıyor. Gene iç mekânın ergonomisi gayet güzel arama derdi yok. Her şey elinizin altında.Göstergeler ise net,gözleri yormuyor.Ön ve arka koltuklarda sesli emniyet kemeri uyarı mevcut. Hyundai İ20 bagaj hacmi295 litre. Bu hacim standart ölçülerde ve yeterli.

Bluetooht, hız bilgisayarı, direksiyon kumandalı CD /radyo gibi konfor sunan, Hyundai İ20 5 yıllık bir garantiye sahip.  Hyundai İ20 şık bir dış tasarıma sahip. Arkaya doğru uzana farlar ile altıgen ızgara ilk göze çarpanlardan.  Hyundai İ20 Sense paketinde sis farları yok. Ancak tasarımcılar buraları boş bırakmak yerine, ince metal çıtalar ile tamamlayıp detaya verdikleri önemi göstermişler. Kapı alt üst kısmında arkaya doğru uzanan derin ütü izleri yan kısma bir hareket kazandırmış. Küçük segmente otomobil arayan ancak manüel şanzımanla uğraşmak istemeyen kullanıcı için,  Hyundai İ20 1.4 lük benzinli ve otomatik şanzıman seçeneği de sunuyor.

Hyundai I20 yakıt tüketimi, aracın tercih edilmesinde önemli bir faktör. Zira şehir içinde, dikkatli kullanımla 100 kilometrede 5,5 lik bir tüketime sahip. Belki çılgın kullanımda 6 litreye çıkabilecek bu tüketim neredeyse dizel bir araç tüketimine yakın. Depo hacmi 45 litre. Bir depo benzin ile ortalama 661 kilometre yol gidilebiliyor. Hyundai İ20 ‘nin maksimum hız ise 165 kilometre. Araç 0-100 kilometreye 13 saniyede çıkıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Araba İnceleme {Mehmet}

Merhabalar, 25 yaşındayım. Hangi aracı alsam sorusunun cevabını uzunca zaman aramış birisi olarak AracKampanyalari.com oluşumu içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Araba modellerini incelemeyi ve araçların özelliklerini kıyaslamayı seviyorum. Tüm markalarının araç kampanyalarını zamanında derleyecek bir site ihtiyacının oluşması bizi böyle bir çatı altında topladı. AracKampanyalari.com'u kullanıcıların aynı anda birçok markanın kampanyalarını tek bir platformdan takip edebileceği, araç incelemelerinin yapıldığı, kampanya ve araçların incelendiği bir site olarak sunan ekibin içerisinde yer aldığım için mutluluk duyuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir