Yeni Honda CR-V Özellikleri (İnceleme)

0
609

Yeni Honda CR-V incelemesine başlamadan önce sunu belirmek gerekir. Honda CR çok fazla motor seçeneğine sahip bir araç değil. Bu aracı beğendiyseniz karşınıza çıkacak tek motor alternatifi, otomatik şanzımana sahip 2.0 litrelik 150HP hacimli benzinli motor. Eğer bu şartlar bana uyar diyorsanız hemen başlayalım.

Yeni 2014 Honda CRV Dizel

Yeni Honda CR-V ilk dikkat çeken özelliği kaslı yapısı. Özellikle beyaz ve siyahın harmanlanması oldukça şık durmuş. Honda CR-V kokpiti düzenli ve kullanışlı haliyle dikkat çekiyor. Vites topuzunun bulunduğu yer seçimi güzel. Kumanda paneli derli toplu. Aydınlatma renkleri iyi seçilmiş. Açık renklerin baskın kullanımı iç mekâna daha geniş bir hava katmış Tavana kadar uzanan stoplar oldukça iddialı görünüyor. İç mekân 5 kişi için oldukça rahat. Eşya gözleri yeterli. Sürüş açısından araçta ön plana çıkan rahatlık. Bu rahatlık şehir içi veya otobanda fark etmiyor. Sert esen rüzgârlara karşı oldukça dirençli. Şeridin üzerinde kalma konusunda ise başarılı. Direk sisteminde biraz boşluk olsa da direksiyon tepkileri tatmin edici. Normal hızlara kadar araç sessizliğini korurken yüksek hızda araç ses alıyor. Aynı zamanda çukur geçişlerinde ise darbe sesi iç mekâna yansıyor.

Faka Honda CR-V motor donanımı bazı noktalarda beklentiyi karşılamıyor. Örneğin,2.0 ve150Hp lik bir motora sahip olan araç,0-100 kilometreye 12.2 saniyede ulaşıyor. Gene Honda CR-V maksimum hızı 177 kilometre bu veriler böylesine hacimli bir motora sahip araç için düşük kalıyor. Kendi segmentinde buluna araçlar düşünüldüğünde Honda CR-V bu

araçların yanında biraz hantal duruyor. Honda CR-V iç mekanda konfor ve rahatlık sunuyor.

Dikkat çekici bir duruşu var. Rakiplerinin yanında hantal kalıyor Honda CR-V yakıt tüketimi olarak bir hayli bonkör.100 kilometrede 9,5 litre yakıt tüketiyor. Yakıt deposunun kapasitesi 58 litre. Tam dolu bir depo ile 610 kilometre gidebiliyor. Honda CR-V bagaj hacmi 422/955 litre.1605 kilo olan araç,3 yıl boya 12 yıl pas ve 3 yıl(100 bin kilometre) garanti veriyor. Honda CR-V 4574 milimetre uzunluğa ve 1675 milimetre yüksekliğe sahip.

Honda CR-V fiyatı 98 bin liraya yaklaşıyor. Açıkçası çokta makul bir fiyata sahip değil.

 

Etiketler: Honda CR-V, Honda CR-V kokpiti, Honda CR-V maksimum hızı, Honda CR-V yakıt tüketimi Honda CR-V yakıt tüketimi, Honda CR-V fiyatı

TEILEN
Önceki İçerikChevrolet Cruze HB İncelemesi
Sonraki İçerikOtomobilde Servis Kampanyaları
Merhabalar, 25 yaşındayım. Hangi aracı alsam sorusunun cevabını uzunca zaman aramış birisi olarak AracKampanyalari.com oluşumu içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Araba modellerini incelemeyi ve araçların özelliklerini kıyaslamayı seviyorum. Tüm markalarının araç kampanyalarını zamanında derleyecek bir site ihtiyacının oluşması bizi böyle bir çatı altında topladı. AracKampanyalari.com'u kullanıcıların aynı anda birçok markanın kampanyalarını tek bir platformdan takip edebileceği, araç incelemelerinin yapıldığı, kampanya ve araçların incelendiği bir site olarak sunan ekibin içerisinde yer aldığım için mutluluk duyuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here