Yeni Honda Civic Hatchback İncelemesi

0
601
Yeni Honda Civic HB Özellikleri
Yeni Honda Civic HB Özellikleri
Yeni Honda Civic HB Özellikleri
Yeni Honda Civic HB Özellikleri

Yeni Honda Civic HB, kendisini incelediğiniz zaman geleceğin otomobilini rahatlıkla hayal edebileceğiniz bir araç. Sıradanlıktan uzak cesur tasarımı da buna en bariz örnek. Farklılık arayanların ve en iyisine sahip olmak isteyenlerin tüm ihtiyaçlarına rahatlıkla karşılık verebilen Yeni Honda Civic HB, dinamik yapısı ve kıvrak hatlarıyla dikkatleri üzerine topluyor. Sportif ruhu ön planda tutan yeni araçta C şeklinde arka far tasarımı adeta bir köpek balığını andırıyor. İç mekan konusunda da şaşırtıcı derece de geniş bir mekana sahip olan araçta, sürücüye odaklı merkezlenmiş kokpit oldukça beğeni topluyor. Sürücünün gözünün ucuyla rahatlıkla görebileceği gösterge panelleri, en ulaşılır konumda ve oldukça ergonomik tasarlanmış.

Yeni Honda Civic HB İç Mekan
Yeni Honda Civic HB İç Mekan

i-Mid yol bilgisayarı sayesinde işlevsellik ortaya çıkarılırken Türkçe dil desteği ise ona ayrı bir kullanışlılık kazandırmış. Yeni Honda Civic HB’de ki i-Vtec benzinli motorlar yakıt tüketimini minimuma indirirken, verimliliği de maksimuma çıkarmış. Güvenlik konusunda da oldukça yetenekli olan araç, 8 hava yastığı sayesinde hem sürücüyü hemde yolcuları güvence altına alıyor. Elektronik fren gücü dağıtımı ile daha kontrollü duruşlar elde edilmesi sağlanırken, araç denge kontrol sistemi ise aracın devrilmesine karşı en üst düzeyde dayanım gösteriyor. Acil durum fren desteği ile güvenliğe ayrı bir unsur eklenirken, acil fren yapılması gereken durumlarda fren basıncını en iyi şekilde ayarlayarak ABS fren desteğini aktif hale getiriyor. 1,4L i-VTEC Comfort, 1,4L i-VTEC Sport, 1,6L i-DTEC Comfort ve 1,6L i-DTEC Sport olmak üzere araçta dört farklı donanım paketi seçeneği yer alıyor.

Yeni Honda Civic HB
Yeni Honda Civic HB

Bir önceki yazımız olan 2014 Haziran Ayı Seat Ve SsangYong Kampanyaları başlıklı yazımızda Honda Yaz Servis Kampanyası, Korando Sports pick-up ve Leon FR hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here