Yeni Ferrari F12TDF Teknik Özellikleri ve Resimleri Düştü

0
97

Bugün ki yazımızda geçtiğimiz günlerde resmi olarak detayları açıklanan otomobil modellerinden birisi olan Ferrari F12TDF ile alakalı olarak en yeni seçenekleri çok daha yakından inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Dünyanın en süratli arabalarını geliştiren markalardan birisi olan Ferrari, yine mükemmel ötesi bir model ile birlikte karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Tasarım anlamında genellikle spor modellerinde çok fazla ödün vermeyen ve her zaman çizgisi üzerinde sağlam bir şekilde ilerleyen şirketlerden birisi olarak dikkat çeken Ferrari, zamana yönelik olarak modern seçenekleri çok daha ciddi bir şekilde değerlendirdi ve ortaya yine ilgi çekici seçenekler çıktı. Bizlerde bu seçenekleri sizlere detayları ile sunma yoluna gidiyoruz.

Ferrari haberleri sitemiz içerisinde zaman içerisinde sizlere sunulmaya devam edecek. Markaların şu sıralar sürekli olarak yeni otomobil modellerini sizlere tanıtıyor olması da ayrıca ilgi çekici seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor diyebiliriz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde tüm markalar ile alakalı olarak haberleri sitemiz içerisinde bulabilme şansına sahip olacaksınız.

Ferrari F12TDF Teknik Özellikleri

Şimdi sizlere Ferrari motor seçenekleri ile alakalı olarak bilgiler sunmaya kalksak kime neyi anlatıyorsun moduna girileceğinden dolayı çok fazla seçenek üzerinde durmayacağız. Ancak kapak resminde olduğu gibi yine tam bir performans canavarı sizlere sunuluyor ve sürat tutkunları için tam bir makine olarak niteleyebileceğimiz farklı bir araç sınıfı olacak.

Tek tip motor seçeneği ile üretilen ve bu anlamda kendi çizgisinin dışına yine çıkmayan Ferrari markası, motor hacmi anlamında da sınırları zorladığı bu otomobili ile birlikte piyasayı ciddi anlamda sallayacak. Ülkemize özel izinler ile getirilebilecek araç modellerinden birisi olarak da dikkat çekecek. Öyle ki açıklanan teknik özellik detayları aşağıdaki gibidir;

Motor: 6.3 litre V12 780 beygir 705 nm tork
Şanzıman: 7-ileri F1 çift kavramalı otoamtik
Performans: 0-100 km/s: 2.9 saniye – Maksimum hız: 340 km/s
Yakıt Tüketimi: Ortalama / Co2: 15.4 / 360 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4656 mm / 1273 mm / 1961 mm
Boş Ağırlık: 1520 kg

motor seçenekleri ile birlikte kendi sınıfının en iyi araçlarından birisi olarak da dikkatleri üzerine çekecek demek yanlış olmaz.

Ferrari F12TDF İç ve Dış Tasarım

Yukarıdaki resim galerisine tıklayarak araç ile alakalı olarak birçok farklı detayı görebilme şansına sahip oluyorsunuz. Motor tasarımında dahi görüntü olarak spor seçenekler üzerinde duran marka, iç mekan tasarımında da devrim niteliğinde dokunuşlar ile birlikte sektörünün en farklı araçlarından birisini sizlere sunmaya da devam ediyor.

Dış tasarımda keskin hatları ile birlikte dikkat çeken marka, Ferrari markasına ait özel çizgilerini de yine araç içerisinde sizlere sunuyor diyebiliriz. Motorundaki kuvveti araç taarımına da ciddi anlamda yansıtan marka, tek kapılı bu modeli ile birlikte çelik jantları da özel alaşım ile hazırlayarak yine tam bir canavar yaratmış diyebilme şansına sahibiz.

İç mekanda da yine spor tasarım seçenekleri dikkat çekerken modernlik anlamında da segmentinin en iyi araçlarından birisi sizlere sunuluyor. Deri koltuk modelleri, modern ve ilgi çekici konsol düzeni ile birlikte kendi sınıfının en iyi araçlarından birisi olarak dikkatleri çekecek olan araç, fiyatı ile de dudak uçuklatacak gibi.

Ferrari F12TDF Fiyatı

Fiyat anlamında her zaman olduğu gibi yine A++ müşteri sınıfına yönelme eğilimi içerisinde olan marka, bu özelliklere yine yüksek fiyat seçenekleri sunacak da diyebiliriz. Konuşulacak bir araç modeli geliyor ve fiyat ile alakalı detaylar yayınlandığı zaman sitemizde de bunu bir haber olarak bulabilme şansına da sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Rolls-Royce Dawn Türkiye Teknik Özellikleri Açıklandı başlıklı yazımızda rolls-royce dawn, rolls-royce dawn iç ve dış tasarım ve rolls-royce dawn türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here