Yeni Audi A3 1.6 TDI Ambition Özellikleri (İnceleme)

0
794
Yeni Audi A3 1.6 TDI Sportback DPF Ambition
Yeni Audi A3 1.6 TDI Sportback DPF Ambition

Audi A3 3 kapılı haliyle bile mükemmeliyetçiliğinden ödün vermiyor. İç mekân ince bir tasarım ve işçilik harikası. Ambition modeli dinamik bir sürüş olanağı sunuyor. Kalite malzemeler sağlam yapı ve fonksiyonel kumanda paneli ile Golf’un aksine şanzımanda 5 değil 6 vitese sahip. Ancak dinamik sürüş özelliklerine rağmen Bozuk zeminli yollarda, hoş olmayan bir sertlik sergiliyor ve sarsıntıların içeride duyulmasına neden oluyor. Diğer taraftan 105 HP lik TDI daha yumuşak çalışıyor ve varlığını yolculara daha az hissettiriyor.

Yeni Audi A3 1.6 TDI Sportback DPF Ambition
Yeni Audi A3 1.6 TDI Sportback DPF Ambition

Ayrıca Audi Premium modeline Golf’ta sıkıntı çekilen izolasyon sisteminden bolca ilave etmiş. Fakat araç 2+2 lik bir oturma düzeni görüntüsü veriyor Audi A3’ün bagaj hacmi365 litre ile tatmin edici. Canlı bir motor, hassas bir direksiyon ve sorunsuz vites geçişleri ile Audi A3 6 ileri şanzımanı ile göz dolduruyor.

Ancak şu var ki Audi A3 fiyatı çok ucuz değil. Zira Türkiye’de ki satış fiyatı 70 bin liranın üzerinde. Fakat bazı opsiyonlardan vazgeçilerek, fiyat daha makul bir seviyeye çekilebilir. Örneğin ayarlı süspansiyon modundan vazgeçmek mümkün. Gene de Kendi segmentinde olan ve birçok zengin donanımı içersinde barındıran Golf’tan 3 bin euro kadar bir fark söz konusu.

Audi A3 yakıt tüketimi olarak 100 kilometrede 5,5 litrelik bir orana sahip. Tam dolu bir depo ile 950 kilometre gidebiliyor.0-100 kilometreye 11 saniyede çıkan Audi A3’ün boş ağırlığı 1292 kilogram. Connectivity paketi ile Audi A3 hem internete bağlanıyor hem de navigasyon sisteminde Google’dan faydalanabiliyor. Bu sistem sayesinde eş zamanlı olarak trafik sıkışıklık uyarıları alabildiği gibi sürüş esnasında elektronik postalarını sesli olarak okutabildiği gibi, gene sesli olarak e-posta diktesi yapılabiliyor. Ancak zaten yüksek bir fiyat sahip olan Audi A3’e bu teknolojiyi eklemek istediğinizde,3bin euro gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Not: Burada belirtilen fiyatlar yazının yayımlandığı tarihe aittir. Bu konuda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. güncel fiyatlar için bayileri ziyaret etmelisiniz..

TEILEN
Önceki İçerikOtomobilde Yeni Modeller
Sonraki İçerikSeat Ibıza Cupra İncelemesi
Merhabalar, 25 yaşındayım. Hangi aracı alsam sorusunun cevabını uzunca zaman aramış birisi olarak AracKampanyalari.com oluşumu içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Araba modellerini incelemeyi ve araçların özelliklerini kıyaslamayı seviyorum. Tüm markalarının araç kampanyalarını zamanında derleyecek bir site ihtiyacının oluşması bizi böyle bir çatı altında topladı. AracKampanyalari.com'u kullanıcıların aynı anda birçok markanın kampanyalarını tek bir platformdan takip edebileceği, araç incelemelerinin yapıldığı, kampanya ve araçların incelendiği bir site olarak sunan ekibin içerisinde yer aldığım için mutluluk duyuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here