Volvo S90 ‘nın Fark Yaratan 6 Efsane Özelliği (Video İnceleme)

0
87

Pilot Assist

Otomatik plot özelliği ile araba mesafesini ve hızını ayarlayar. Ayrıca otomatik olarak öndeki ve arkadaki araçların durumlarına göre yolu ortalayan ve hızı ayarlayan bir sistemdir.

Pilot Assist özelliği için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

360° Camera

360 derece kamera özelliği sayesinde aracın etrafını kuş bakışı olarak araçta bulunan 9.3″ ekrandan izlenebilirsiniz.

360° Camera özelliği için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Park Assist

Park asistanı akıllı özelliği sayesinde aracınızı park ederken park ettiğiniz yerin yeteri kadar uygun olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Ayrıca size asistanlık ederek aracınızı park etmenize yardım etmektedir.

Park Assist özelliği için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Large Animal Detection

Her ne kadar volvo tarafından özelliğin ismi Large Animal Detection yani büyük hayvan algılama olarakta çıkartılsa sadece hayvanlar için değil insanlar içinde kullanılmaktadır. Large Animal Detection özelliği yolda yer alan insanları, bisikletleri ve hayvanları tespit ederek sizi uyaran bir sistemdir.

Large Animal Detection özelliği için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Active High Beam

Active High Beam gerçekten güzel bir özellik. Karanlıkta yapılan sürüşlerde öndeki araca ve yola göre farlarını ayarlayarak sizi bu dertten kurtarıyor. Örneğin karanlıkta araç üzerindeki ve önündeki radarlarla karşı taraftan bir araç geldiğini görerek uzunlarını kapatır ve araç geçtikten sonra yeniden açar.

Active High Beam özelliği için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

City Safety Technology

Gerçekten lüks standartlarındaki araçlarda en başarılı bulduğum geliştirmelerden biri olan City Safety Technology özelliği sayesinde şehir içinde giderken park ve hareket halindeki araçlar ve yayaları tespit ederek olası tehlikeli durumlarda sizi uyarmaktadır. Bu özellik sayesinde olası kazalardan sakınabilirsiniz.

City Safety Technology özelliği için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEAT Ateca İncelemesi ( SEAT Aran ) başlıklı yazımızda SEAT, SEAT Aran ve SEAT Ateca hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here