Türkiye’nin En Ucuz Araba Modelleri

0
553

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte en çok merak edilen bir diğer başlık olan Türkiye’nin en ucuz araba modelleri ile alakalı olarak bir liste inceleyecek ve kalite, sınıf açısından araçları değerlendirme yoluna gideceğiz. Bu anlamda kendi yorumlarımızı da her zaman olduğu gibi koyarak bilgilendirme içeriği hazırlamak istedik.

Öncelikli olarak sizlerin de bilebileceğiniz üzere günümüz otomobil sistemleri o kadar gelişti ki fiyatları da doğru orantılı olarak ciddi bir yükseliş eğilimi içerisinde girdi. Genel hatları ile incelediğimiz zaman ucuz arabalar artık marka anlamında ve tasarım anlamında biraz daha ikinci sınıf düzeyine düşen araba modelleri oldu da denebilir sanırım.

Türkiye’nin en ucuz arabası hangisi? Yazımız içerisinde bu konu ile alakalı olarak da sorularınıza net bir şekilde yanıt bulacağınız gibi bu denli ucuz arabaların piyasaları ile alakalı olarak da sizlere sunacağımız bir kaç öneri sayesinde deneyimi ciddi bir şekilde hissedebileceksiniz. Lafı daha fazla uzatmadan konumuzun detaylarına derinlemesine girelim.

Türkiye’nin En Ucuz Araba Modelleri

Günümüz otomobil teknolojileri incelendiği zaman kaliteli markaların araç modellerini öyle çok uygun fiyatlar ile almak ne yazık ki çok da mümkün olan unsurlardan birisi değildir. Genel itibari ile incelediğimiz zaman liste içerisinde yer alan markaların adını belki de ilk defa duyacak ve şaşıracaksınız ancak fiyatlar bunu gösteriyor.

Genel olarak liste içerisinde ki araç modelleri aslında tasarım olarak baktığınızda da özellik olarak incelediğinizde de ne kadar alınası araçlar olduğu tartışılır. Ancak illa ki sıfır model bir araç alacaksanız ve uygun fiyatlı seçenekler üzerine yoğunlaşmak istiyorsanız aşağıdaki listede yer alan araçlar her anlamda sizler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Listemiz aşağıdaki gibidir;

 1. Chevrolet Aveo – 19.436 TL
 2. Chevrolet Spark – 16.610 TL
 3. Citroen C1 – 19.803 TL
 4. Dacia Logan – 14.900 TL
 5. Dacia Sandero – 15.850 TL
 6. Daihatsu Sirion – 20.999 TL
 7. Ford KA – 20.520 TL
 8. Geely Echo – 13.803 TL
 9. Hyundai Accent ERA – 17.604 TL
 10. Lada Kalina – 15.255 TL
 11. Mitsubishi Colt – 23.500 TL
 12. Nissan Micra – 21.990 TL

şeklinde sıralanan bir araç listesi mevcut. Bu liste içerisinde ki birkaç markayı tanımıyor olabilirsiniz ancak Google arama motorunu kullanarak araç modellerinin resimlerini çok daha yakından inceleyebilir ve bu anlamda aracı çok daha yakından tanıma şansına erişebilirsiniz. Yine de bu araçların piyasaları ile alakalı olarak sizlere ince de olsa detaylı bilgilendirme sunma amacı içerisindeyiz. Şimdi bu anlamda ki yorumlarımıza geçelim.

Ucuz Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle fiyatı ucuz arabaların günümüz piyasasından çok daha uygun fiyatlar ile satıldığını ve teknolojik, tasarım gibi anlamlarda da diğer modellerden çok geride olduğunu ne olursa olsun unutmamak gerekiyor. Yukarıdaki liste içerisinde yer alan marka ve modellerin de çok önemli bir kısmını zaten tanımadığınızı da ben tahmin ediyorum.

Yedek parça ve alım-satım piyasası ile alakalı olarak da detayları incelemenizde yarar görüyorum. Özellikle Geely, Lada ya da Chevrolet gibi markaların ülkemiz ikinci el piyasasında ki durumu düşünüldüğü zaman yine de bu araçları alırken çok ciddi bir şekilde dikkatli olmak ve piyasa araştırması yapmak sizler adına bir avantaj olacaktır.

Bunun dışında yine bu araçlar tasarım anlamında da yeni nesil modellere nazaran birkaç adım geri planda kaldığından dolayı üzerinde dururken dikkat etmeniz gereken ve standartları da gözetmeniz gereken araç modelleri olarak ön planda tutulabilir. Yakın bir zaman dilimi içerisinde daha yeni incelemelerimiz ile birlikte sizlerin karşısında olacağız.

Bir önceki yazımız olan En Güçlü 10 Amerikan Arabası başlıklı yazımızda en güçlü 10 amerikan arabası, en güçlü amerikan arabası hangisi ve güçlü araba nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here