Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Araba Renkleri

0
111

Bugün ki bir diğer içeriğimizde ise siz değerli okuyucularımız ile birlikte Türkiye’de en çok tercih edilen araba renkleri ile alakalı olarak bilgi edinecek ve fikir sahibi olacağız. Araba satın alırken ülkemiz insanlarının en çok dikkat ettikleri seçeneklerden birisi olarak kuşkusuz ki araba renkleri gösterilebilir. Tabi ki popülarite durumu da önem arz ediyor.

Arabaların dışarıdan baktığınız zaman en büyük görüntü avantajı sizlerin de tahmin edebileceğiniz üzere renkleridir. Renk seçimi konusunda sizlerin tercih verme aşamasında sizlere en çok ne gibi seçenekler yardımcı oluyor bilmiyoruz ancak bu anlamda ülke genelindeki şoförlerin fikrinin alındığı kapsamlı bir anket yapıldı. Ortaya çıkan sonuçlar ilgi çekici oldu.

Araba sektörünün en önde gelen web sitelerinden birisinde yüksek katılım ile gerçekleştirilen anket sonucunda 10 adet en çok beğenilen ve tercih edilen otomobil boyası rengi seçildi. Genel olarak sonuçlarda ilk beş sırada çok da şaşırtan renk seçenekleri olmadığını da net bir şekilde söyleyebiliriz. Araba rengi seçimi konusunda ki bu detayları daha yakından inceleyelim.

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Araba Renkleri

Araba renkleri konusunda ülkemiz pazarı için markaların geliştirdikleri renk seçeneklerinin az çok belli olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım. Hal böyle olunca kafalarımızda çok fazla soru işareti olmadan birkaç farklı renk seçeneği üzerinden tercihlerimizi yapabilme şansına sahip oluyoruz demek de bu anlamda yanlış bir bilgi vermiş olmamızın önüne geçer.

Yapılan anket sonucunda da en çok tercih edilen renk seçenekleri sırası ile belirlendi. Türkiye genelinde ki şoförlerin çok önemli bir kısmı BEYAZ renk üzerinde karar verdi ki trafiği bugün izlediğimiz zaman beyaz renge sahip araçların çok ciddi anlamda yoğunlukta olduğunu inkat etme gibi bir durum olamaz. Lafı çok daha fazla uzatmadan sizleri anket sonucunda elde edilen sıralama ile başbaşa bırakmak istiyoruz;

  1. Beyaz
  2. Siyah
  3. Gümüş
  4. Gri
  5. Kırmızı
  6. Lacivert
  7. Mavi
  8. Yeşil
  9. Sarı
  10. Kahverengi

anket sonucunda sırası ile ortaya çıkan renk sıralaması oldu ve bu da aslında çok şaşırtıcı bir sonucun ortaya çıkmadığını bizlere net bir şekilde gösteriyor.

Araç Boyası ile Alakalı Bilinmesi Gerekenler

Öncelikli olarak günümüzde araba boyası teknolojileri konusunda çok ciddi gelişmeler meydana geldi. Her ne olursa olsun Türkiye genelinde ki otomobil algısı, Avrupa piyasasına göre çok daha farklı olduğundan dolayı sitemiz içerisinde sizleri mümkün mertebe bilgilendirme konusunda da somut adımlar attığımızı her gün ziyaret ederek görüyorsunuz.

Mat boya sistemleri özellikle spor araç modelleri üzerinde fazlası ile tercih edilmeye başlandı. Yeni nesil araçlarda boyanın çok daha ciddi bir şekilde göz alıcı hale gelmesi için dikkat edilen diğer bir detay ise metalik boya seçeneklerinin tercih edilmesi. Öyle ki bu seçenekler, görsellik ve uzun süreli kullanım açısından çok büyük kolaylıklar sağlıyor da diyebiliriz.

Genel olarak zaman içerisinde aracın boyasının çok daha sağlam bir şekilde kalması için boya koruma uygulaması yapılmaya başlandı ki sizlerde belirli zaman aralıkları ile işin uzmanına giderek aracınız için bu hizmetten yararlanmanız çok daha akılcı seçeneklerden birisi olacaktır. Aracın boyası yaşı ilerledikçe dökülür.

Maddi değer açısından aracın en önemli unsurlarından birisi olarak da gösterilen boya, her ne olursa olsun ön planda tutmanız gereken seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Aracınızın rengini seçerken leke, kir ve iz belli etmeyecek seçenekler üzerine tercih etmeniz yine sizler adına ciddi bir şekilde avantaj teşkil edecektir.

Bir önceki yazımız olan 70.000 TL ile Hangi Arabalar Alınır? başlıklı yazımızda 70.000 tl ile hangi arabalar alınır ve araba alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here