Toyota Aygo

0
681
2014 Toyota Aygo
2014 Toyota Aygo

Toyota ve PSA (Peugeot -Citroen) işbirliğinin en başarılı modeli şimdiye kadar Aygo idi.2013 yılında Almanya’da 9binden fazla kişi Aygo’yu tercih ederken Citroen yaklaşık 5 bin ve Peugeot 107 ise(yeni modelde adı 108 oldu) sadece 2 bin 107 adet satabildi. Aygo II bu üçüzlerin en başarılısı olacak gibi görünüyor.

Yeni Aygo
Yeni Aygo

Hem özgün hem de sportif duruşu Aygo’yu öne çıkaran faktörlerden. Örneğin dörtgen stoplar yerine arka kısımda çerçevesiz arka camın iki yanında yükselen ince dikey stoplara yer verilmiş.Aygo’nun x-play versiyonunda müşteriler aracın iç ve dışını zengin renk kombinasyonları ile  kişiselleştirme imkanı bulacak.Opsiyonel rulo tavan, bir dalga gibi göründüğü için, ismi de de x-wave olarak  seçilmiş. İç mekana sert plastik hakim.Ancak kokpit derli toplu duruyor.7 inçlik dokunmatik ekran ise kullanımı kolaylaştırıyor. Yeni Aygo’nun yakıt tüketimi 100 kilometrede 3.9 litre. Uzunluğu 3.45 metre olan araç şehir içi kullanım için oldukça kıvrak.Aygo ağırlık konusunda herhangi bir ilerleme kaydetmemiş. Hatta aracın ağırlığı 30 kilogram artmış. Oysa boyutlar aynı kaldığında hafiflemiş olması lazım.

2014 Toyota Aygo
2014 Toyota Aygo

Yeni Aygo’nun fiyatı 10 Euro civarında. Uygun fiyatı ve kıvrak bir şehir otomobili duruşu aracın öne çıkan artılarından.

Bir önceki yazımız olan Makyajlı Megan HB Ne zaman Satışa Sunulacak? başlıklı yazımızda GT Line versiyonu, Megan HB ve Megan HB 1.5dCi'nin yakıt tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

TEILEN
Önceki İçerikMakyajlı Megan HB Ne zaman Satışa Sunulacak?
Sonraki İçerikYeni Ford C-Max Özellikleri ve İncelemesi
Merhaba, 41 yaşındayım. Araç kampanyaları sitesinde yazmaya başlayalı uzun zaman olmadı. Eskiden beri arabaları özel bir tutkum olmuştur. Genel olarak araba haberlerini araba belgesellerini seyretmeyi çok seviyorum. Her geçen gün yenilen araçlarda gelişen teknolojileri izlemek, oldukça keyif verici. Murat 124 ile başlayan serüvenin,elektrikli araçlara kadar uzanan evrimini takip etmek bir yerde teknolojinin macerasını da takip etmek gibi. İşte bu yüzden Araba kampanyaları sitesine yazarken, yazdığım her yeni modelde arabalara olan merakım biraz daha artıyor. Yeni modeller ve getirdikleri teknolojilerde buluşmak dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here