Toyota Aurıs Touring Sport

0
547
Yeni Toyota Auris
Yeni Toyota Auris

Toyota’ nın “bekle hayat geliyoruz biz” , sloganı satışa sunduğu kompakt sınıfta ki aracı, Toyota Auris’in dinamik ve sportif  station modeli Touring Sport,şubat ayından itibaren Ülkemizde satışa sunulacak. Yeni Auris Touring Sports,station-wagon modeller arasında fonksiyonel yükleme alanı ve dinamik tasarımı ile C segmentine yeni bir soluk getiriyor.

Yeni Toyota Auris Touring Sports
Yeni Toyota Auris Touring Sports

Arka koltukların yatırılması ile Yeni Auris Touring Sports’un bagaj hacmi 1658 litreye ulaşıyor. Bu bagaj hacmine sahip olan araç ideal bir aile otomobili olmaya aday. Toyota’nın Easy Flat teknolojili, tek hareketle katlanabilir koltukları,panoramik cam tavanı ile C seğmeninde özel bir yere sahip olacak. Auris Touring Sports’un cesur ve dış tasarımında modelin yüksekliğinde ki azalma ile doğru oranlı bir aerodinamik avantajlar ortaya çıkmış. Araç panoramik cam tavanların en genişlerinden biri. Auris Touring Sports’un donanım paketleri Advance ve Premium olmak üzere iki adet. Araçta sportif bir sürüş yaratmak için koltuk 40mm azaltılmış ve direksiyon 2 derece düşürülmüş. Auris Touring Sports’un tüm versiyonlarında,EBD,ABS yokuş kalkış desteği, denge kontrol sistemi, sürücü ve yolcu için SRS,diz ve yan hava yastıklarının yanı sıra 7 hava yastığını standart olarak veriyor.

 

Yeni Toyota Auris
Yeni Toyota Auris

Türkiye’de 1.6 Valvematic benzinli motor ve 1.4 litre dizel motorla satışa sunulan,Auris Touring Sports’un1.6 benzinli motorun 100km yakıt tüketimi 6 litre.1.4 litre D-4D versiyonunda ise 10okm yakıt tüketimi 4.3 litre. Auris Touring Sports’un 1.6 benzinli modelinin fiyatı 72 bin 600 lira iken,.4 litre D-4D versiyonun fiyatı ise 75 bin 870 liradan satışa sunulacak.

Bir önceki yazımız olan Fiat 500L 1.3 Multijett başlıklı yazımızda Fiat 500L, Fiat 500L maksimum hızı ve Fiat 500L yakıt tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here