Toyata Auris Touring Sports incelemesi

0
548
Auris Touring Sports
Auris Touring Sports

Dinamik tasarımı ve sportif karakteri ile kısa zamanda C segmentinin üst sıralarında kendine yer bulan Toyota Auris bu sefer geniş aileler için yollarda.

Toyota Auris Touring Sports
Toyota Auris Touring Sports

Kısa bir zaman önce yenilenen Auris SV ile adından bahsettiriyor. Hatcback versiyonun dinamik duruşunu koruyan Toyota Auris Touring Sports, geniş iç hacmi ile ön plana çıkıyor. Ön kısımda farlar ve tamponların keskin çizgileri ile agresif bir ön yüz dizaynı düşünülmüş. Geriye doğru alçalan tavan kısmı, küt  ve köşeli arka kısım ile dinamik bir görüntü sergileyen Toyota Auris Touring Sports ön ve arka tamponun altındaki krom kaplamalarla daha şık görünüyor. Toyota Auris Touring Sports’un bagaj hacmi tatminkar seviyede tam 586 litre. Eğer koltuklar yatırılırsa bu hacim 1600 litreye çıkıyor.

Auris Touring Sports
Auris Touring Sports

CVT şanzımanlar genel itibari ile ekonomiye katkı sağlarken sürüş konforunu törpülüyordu. Ancak Toyota Auris Touring Sports CVT şanzımana sahip olmasına rağmen bu sefer sürüş konforu da düşünülmüş.  Motor 132HP güç üretiyor. Fakat üretilen 160Nm tork ise 1300 kilograma yaklaşan araç için yetersiz görünüyor ve alt devirlerde cansız bir sürüş sergiliyor. Araç o-100km hızlanmasını 11.2 saniyede gerçekleştiriyor. Toyota Auris Touring Sports’un yakıt tüketimi 100km de 6.0 litre. Toyota Auris Touring Sports’un maksimum hızı 190 km.Toyata Auris düşük torku ile zaman zaman kendini hissettirse de hem yolcular hem sürücü açısından keyifli ve konforlu bir sürüş için iyi bir seçenek. Toyota Auris Touring Sports’un fiyatı 77 bin 200 lira

Bir önceki yazımız olan Fiat Panda 1.2 Lounge başlıklı yazımızda Fiat Panda, Fiat Panda 1.2 cc ve Fiat Panda 1.2 cc motorlu modelin yakıt tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here