Test Sürüşü Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

0
516

Test Sürüşü Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Günümüz otomobil üreticilerinin en çok üzerine düştükleri konulardan birisi olan test sürüşü ile alakalı olarak birçok farklı bilinmeyen ve bir o kadar da merak edilen seçenekler var. Bu seçenekleri sizlere net bir şekilde sunmak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olabilmek için çok ciddi adımlar atılıyor da diyebiliriz.

Test sürüşü bilgisi ile alakalı olarak kendimizce merak edilmesi muhtemel olan sorulara çok daha net bir şekilde eğilim gösterecek ve teorik anlamda bilgi sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapma yoluna da gidiyoruz. Sizler de konuların altından yorumlar ile sorularınızı bizlere iletirseniz net bir şekilde bilgileri sizlere iletme yoluna gideceğiz.

Test Sürüşü Nedir?

Günümüz otomobil markalarının yeni pazarlama şekli olarak dikkat çeker. Araç özelliklerini satın almadan, bizzat yerinde deneyerek ve sürerek test etmek için kullanılan bir yöntem olarak dikkatleri çektiği gibi günümüz markaları, özellikle yeni modellerinde bu sistemi uygulama yoluna gitmeye başladılar.

Test sürüşü, herhangi bir araç modeli için uygulanır ve bu model ile alakalı olarak test sürüşünden sonra aracı satın almaya karar verdiğiniz zaman ise firmanın prensipleri gereği genel olarak bir indirim uygulanması da muhtemel hale gelebilir.

Test Sürüşü Ücretli Mi?

Bu zamana kadar birçok ünlü marka, birçok farklı model için “DENEME SÜRÜŞÜ” günleri düzenledi ve her ne olursa olsun markalar bunun için herhangi bir ücret ödeme ve satın alma zorunluluğu getirmemiştir. Kısacası aracı gidip bayiye başvuru yaparak deniyorsunuz ve bunun için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Ancak birçok farklı prosedür şekli olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Tekrar söylemek gerekirse ücret ödeme gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Test Sürüşü Nasıl Yapılır?

Test sürüşü günleri ile alakalı olarak bilgi sahibi olabilmek için özellikle markaların sosyal medya sayfalarını takip etmeniz sizler için avantaj olacaktır. Bu tip seçeneklerin haberleri genel olarak sosyal medya platformu üzerinden duyurulur. Aynı zamanda test sürüşü ardından aracı satın alırsanız da çeşitli indirimler uygulanması muhtemeldir.

Test sürüşü için kampanyanın düzenlenmekte olduğu bayiliklere giderek anlık bir şekilde başvuruyorsunuz. Test sürüşü için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Test sürüşü esnasında oluşabilecek herhangi bir sorun için güvenceleri imzaladıktan sonra firmanın yanınıza vereceği bir araç tanıtım görevlisi ile birlikte test sürüşünüz başlar.

Araç ile alakalı olarak tam olarak fikir sahibi olana kadar tur atabilirsiniz. Sonrasında araç satış merkezine geri dönersiniz ve genel olarak şirket sizden bir memnuniyet formu doldurmanızı ister. İndirim uygulanan bir test sürüş gününde gitti iseniz aracı satın almaya karar vermeniz durumunda anlık olarak indirim uygulanır. Satın alma gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Genelde bu günlerde merkezler kalabalık olacağından dolayı sıranın size gelmesi biraz zaman alabilir ancak yine de deneme sürüşünüzü yaparsınız.

Test Sürüşü İndirimleri ve Avantajları

Günümüz otomobil üreticilerinden sıfır araç almak gibi bir amaç içerisinde iseniz deneme günlerini beklemek avantajdır. Pazarlama prensipleri gereğince artık test sürüşü sonrasında indirimli olarak sıfır otomobil alma şansına sahip oluyorsunuz ve bunun en büyük avantajı bu.

Aynı zamanda aracı bizzat binerek, deneyerek ve yanınızda ki araç tanıtımı uzmanından özelliklerini dinleyerek fikir sahibi oluyorsunuz. Alıp almama konusunda herhangi bir zorunluluğunuz olmadığını da ek olarak yeniden anlatmak istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Elektronik Denge Sistemi (EPS) Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızda Elektronik Denge Sistemi, Elektronik Denge Sistemi nasıl kullanılır ve Elektronik Denge Sistemi ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here