Seat Ibıza Cupra İncelemesi

0
532
Seat Ibıza Cupra
Seat Ibıza Cupra
Seat Ibıza Cupra
Seat Ibıza Cupra

‘nın 3 kapalı bir yapısının olduğu ve arkaya geçişlerde zorluk yaşanacağını belirterek incelememize başlayabiliriz. Sportif ve geniş koltuklar bir hayli heybetli. Ancak arka yaşam alanı çok geniş değil. Ama çok uzun boylular için olmasa da genel olarak yaşam alanı yeterli görünüyor.7 ileri çift kavramalı DGS şanzımana sahip olan aracın, vites geçişleri gayet hızlı. Vites geçişleri aracın hızlanma modlarına çok iyi tepki veriyor. Aracı kullanmak için bir hayli usta olmak gerekiyor.Çünkü otomatik şanzımanın vermiş olduğu hızlı komutlar ve bunları anında yerine getiren motor ile yapacağınız manevraların tepkilerini bilmek lazım.Özellikle ilk kalkışta 180HP güce sahip olan aracı, gitmek istediğiniz tarafa yöneltmek zor.Seat Ibıza Cupra usta sürücüler için keyifli bir kullanım sunarken ,acemi olanların dikkat etmesi gereken bir araç.

Seat Ibıza Cupra 1390cc lik 180 HP güç ve 250 Nm tork üreten bir motora sahip.Seat Ibıza Cupra’nın maksimum hızı 228Km/s.Araç 0-100 kilometreye 7.1 saniyede ulaşıyor.7 ileri otomatik şanzımana sahip. Firma araca 2 yıl mekanik,2 yıl boya ve 12 yıl paslanmazlık garantisi veriyor.Seat Ibıza Cupra’nın fabrika verilerine göre yakıt tüketimi,100 kilometrede 5,1/5,9/7,5.Aracın yakıt deposu 45 litre ve dolu bir depo ile 625 kilometre yol gidebiliyor.Seat Ibıza Cupra’nın bagaj hacmi ise 236 litre. Ağırlığı 1184 kilogram olan Seat Ibıza Cupra’nın fiyatı ise 47 bin 900 lira. Araç 4055 milimetre uzunluğa ve 1420 milimetre yüksekliğe sahip.

Bir önceki yazımız olan Yeni Seat Leon ST İnceleme (Özellikleri) başlıklı yazımızda Yeni Leon ST, Yeni Leon ST bagaj hacmi ve Yeni Leon ST Seat Easy Connect hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here