Rolls-Royce Dawn Türkiye Teknik Özellikleri Açıklandı

0
91

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Türkiye yollarına çıkmaya hazır olan Rolls-Royce Dawn modeli ile alakalı olarak en yeni seçenekleri çok daha yakından inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Dünyanın en çok ilgi gören araç markalarından birisi olan Royce, yeni modeli ile birlikte piyasayı ciddi anlamda domine edecek gibi de görünüyor.

Ülkemizde ilk olarak yollarda Ali Ağaoğlu sayesinde gördüğümüz ve zaman içerisinde bazı özel üretim seçenekleri ile de ülkemiz pazarına giren marka, yeni modelleri ile alakalı olarak önemli bir pazar olduğunu düşündüğü Türkiye’de de çok ciddi adımlar atmaya devam ediyor demek yanlış olmaz. Şimdilerde ise yeni modeli resmen satışa hazır.

Rolls-Royce Dawn Türkiye yollarında kısa bir zaman dilimi içerisinde boy göstermeye başlayacak ve asaleti ile birlikte birçok markanın yapamadığını net bir şekilde yapma amacı içerisine girecek. Resmi açıklamalar internet üzerinde yayınlandı ve röportajlar da aslında aracı çok ciddi anlamda gündeme taşıdı demek yanlış olmayacaktır.

Rolls-Royce Dawn Türkiye Teknik Özellikleri

İngiltere markası olarak kısa zaman içerisinde bir dünya markası haline gelen ve araba üretimi konusunda asaleti sizlere yansıtan marka, Dawn modeli ile birlikte ülkemiz yüksek müşteri sınıfının ilgisini ciddi şekilde çekecek gibi de görünüyor. Royce, bu araç modelini en iyi araçlarından birisi olarak da tanımlıyor demek yanlış bilgi vermek olmayacaktır.

Tek tip motor seçeneği ile ülkemizde satışa çıkarılacak olan araçta sürat konusunda da sizlere istediğinizi veren bir model görebilme şansına sahip olacaksınız. Açıklanan motor özelliklerine baktığımız zaman ülkemiz standartlarının çok çok üstünde bir sınıf olacağını söylemek de yanlış olmaz. Türkiye genelinde de sayılı olarak satılabilecek araçlardan birisi.

Motor: 6.6 lt V12 563 beygir 820 m tork (çift turbo benzinli)
Performans: 0-100 km/s: 5.0 saniye – Maksimum hız: 250 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 22.1 / 10.0 / 14.4 / 330 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 5285 mm / 1502 mm / 1947 mm
Boş Ağırlık: 2560 kg

seçenekleri ile birlikte gelecek aracın tasarım seçenekleri de sizlere mükemmel ötesi seçenekler sunacak demek yanlış olmaz.

Rolls-Royce Dawn İç ve Dış Tasarım

Yukarıdaki resim galerinde de görebileceğiniz üzere tam anlamı ile asalet örneği araçlardan birisi olarak dikkat çekecek. Dış tasarım anlamında çizgisinden çok da fazla ödün vermeme yoluna giden şirket, Coupe olarak geliştirdiği bu aracı ile birlikte sizlere aynı zamanda spor bir görünümün de en iyi seçeneklerini sunma yolunda somut adımlar atmış.

Dış tasarımda baktığımız zaman klasik, ağır görüntüsünü bozmayan ancak arka tarafa doğru gidildikçe hatlarda keskinlik taşıyan kasa yapısı içerisinde aynı zamanda açılıp kapanabilir tavan, aracın en iyi seçeneklerinden birisi olarak dikkat çekeceği gibi aynı zamanda asil bir görünüm anlamında da diğer markaların bir adım daha önünde yer alacak diyebiliriz.

İç mekanda ise turuncu renk ile kaplı bir görünüm dikkat çekerken yine modernlik ön planda. Karmaşadan uzak iç dizayn, mükemmele yakın ağaç kaplama konsol dikkatleri çektiği gibi aynı zamanda geniş koltuk aralıkları da ciddi anlamda sizleri rahat ettirmek amacı ile hazırlanmış olan ilgi çekici seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Rolls-Royce Dawn Türkiye Fiyatı

A++ müşteri sınıfına hitap eden marka, bu modeli ile de birlikte yine aynı yüksek zümre müşterilere hitap edecek ve sınırlı sayıda üretilerek ülkemize gönderilen bu aracı alabilecek olan kişiler son derece ciddi bir şekilde şanslı olacak gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan 2017 Renault Clio Tarzı ile Büyüleyecek başlıklı yazımızda 2017 renault clio, 2017 renault clio fiyatı ve 2017 renault clio iç ve dış tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here