Renault Clio RS 16 Concept ile Spor Tasarıma Döndü

0
408

Son dönemlerde özellikle Renault Sport şirket yapılanmasının biraz durgun olması ve yeni modeller üzerine yoğunlaşmaması ciddi anlamda kafalarda soru işareti yaratan unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyordu. Nitekim şirket, bu suskunluğunun arkasındaki nedeni geçtiğimiz günlerde açıkladı ve mükemmel bir model ile kısa zaman içerisinde karşımıza çıkacak diyebilme şansına da sahibiz.

Renault Clio RS 16 Concept ile birlikte spor araç üretimine yeniden dönen ve yarış arabaları sektörüne de yeniden giriş yapacak olan markanın kendi tabularını yıkarak sıfırdan mükemmel ötesi bir araç modeli ortaya çıkarması da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi oldu. Son dönemde incelediğimiz araç modelleri içerisine bir yenisi daha ekleniyor.

Spor tasarım araç modellerinin özellikle günümüzde fazlası ile ilgi görmesi ile birlikte markanın yeni seçeneklere de eğilmesi ayrıca ilgi çekici bir konu. Yeni modeli ile birlikte ralli sektörüne yeniden dönüş yapacak olan markanın tasarım anlamında da fark yaratan seçenekleri sunması ayrıca fark yarattı. Nitekim kalite kısa süre içerisinde kendini ortaya koyacak da diyebiliriz.

Renault Clio RS 16 Concept Teknik Özellikleri

Ralli sınıfı için geliştirilen modellerden birisi olarak tasarım ve motor seçenekleri anlamında fark yaratan bu araç modeli ile birlikte çok daha yeni seçenekleri inceleyebilme şansına da sahip oluyorsunuz. Türkiye genelinde de bu tip spor modellerin zaten ne kadar ilgi gördüğünü ek olarak söylemeye herhangi bir lüzum yok kanısındayım.

Megane RS 275 Trophy-R’ın motoru ve diğer birkaç bileşeni sorunsuz bir şekilde alınarak bu araç üzerine monte edildi ki performans anlamında maksimum verim elde edilebilsin. Motor potansiyeli çeşitli denemelerden geçirildi ki performans anlamında yine mümkün olan en iyi seçeneklerin elde edilebildiği görüldü.

Spor araç sınıfı içerisinde yer alacak otomobilde sürat sınırları çok ciddi anlamda zorlanarak mükemmel seçenekler ortaya çıkarıldı ki bu da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Net motor seçenekleri henüz yayınlanmadı ancak kısa bir zaman dilimi içerisinde sitemizde detayları ile bulabilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Renault Clio RS 16 Concept İç ve Dış Tasarım

Tasarım anlamında zaten tahmin edebileceğiniz gibi dikkat çeken seçenekler spor tasarıma yönelik seçenekler olarak da dikkat çekiyor. Renault markasının Clio modellerinde sürekli direttiği sarı rengin kısa zaman içerisinde mükemmel seçenekler üzerine eğilim göstermesi ile birlikte spor modelde de tercih edilmesine karar verilmiş mükemmel bir detay olarak da dikkat çekecek.

İç mekan anlamında henüz konsept resimler yayınlanmadı ancak günlük kullanım için sunulacak modelinde de klasik Renault tasarımlarının çok dışında bir seçenek sunulmayacağını da az çok tahmin ediyoruz. Nitekim Renault markası kendi çizgisi dışına çok fazla çıkmayan ve tek düze modeller sunan bir marka olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor demek de yanlış olmaz.

Renault Clio RS 16 Concept Ne Zaman Çıkacak?

Bu konu ile alakalı olarak henüz sunulan net bilgiler yok ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde bu alanda da bilgilerin sunulacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. Ralli sektörü için geliştirmiş olduğu bu model ile birlikte ciddi anlamda ön plana çıkacak olan marka, modifiye sektörüne de yeni seçenekler sunacak.

Renault markasının bu ciddi çıkışı ile birlikte yarış otomobilleri sektöründen çekilen birkaç markanın da yeni seçenekler geliştirerek daha hızlı bir şekilde sektöre girme gibi bir hevesi olur ise şayet yakın bir zaman dilimi içerisinde sizlere çok daha spor modelleri sunabilme şansına da sahip oluruz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Bir Seri Olması Beklenen BMW X7 Gerçek Mi? başlıklı yazımızda bmw x7, bmw x7 tasarımı ve bmw x7 teknik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here