Renault Clio 4 R-Nav ve R-Link Özellikleri

0
1521

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte merak edilen detaylardan olan Renault Clio 4 R-Nav ve R-Link seçenekleri ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. İnternet üzerinde en çok araştırılan konulardan birisi olarak dikkatleri çeken bu multimedya ekran özellikleri ile alakalı olarak da sorularınıza kesin yanıtlar verecek ve fikir edineceğiz. Renault Clio 4, bildiğimiz gibi 2013 yılında çıkarılışı itibari ile ülkemiz genelinde en çok satan modellerden birisi oldu.

Şık tasarımı, performanslı motoru ve aynı zamanda araç içi donanım seçenekleri ile birlikte tam bir segment aracı olmayı başaran Renault Clio 4, bugün yolda görmekte olduğumuz her iki araçtan birisi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor demek sanıyorum ki yanlış olmaz. Multimedya ekranı ile alakalı olarak merak edilen birçok farklı seçenek var ve bizlerde bu anlamda sizleri bilgilendirmek için bir inceleme yazısı hazırladık.

Renault Clio 4 R-Nav Nedir? Özellikleri Neler?

Renault markasının kendi araç modellerinde ülkemiz için kullanmış olduğu multimedya ekran modeline vermiş olduğu isim olarak dikkatleri çekiyor. Bildiğimiz gibi yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere görsel bir tasarıma sahiptir. Özellikleri itibari ile diğer araçlara nazaran biraz yetersiz kalmıştır. R-Nav video oynatma özelliği konusunda da geride kalmış bir sistem olarak nitelendirilebilir. Özellikleri;

  1. Anlık internet bağlantısı ile en güncel navigasyon seçeneklerini sizlere sunar.
  2. USB ya da Audio bağlantısı ile ses dosyalarınızı MP3 formatında oynatmaktadır. (Video formatlarını desteklememektedir)
  3. Güncellemeleri anında araç üzerinden alıp yükleme şansına sahip oluyorsunuz.
  4. Dilerseniz anlık olarak radyo dinleyebiliyorsunuz.
  5. Telefonunuzu R-Nav ile Bluetooth yardımı ile ilişkilendirerek telefondan rahatlıkla görüşmeler yapabiliyorsunuz.

Renault Clio 4 R-Link Nedir? Özellikleri Neler?

Yine aynı şekilde Renault Clio 4 modelinde kullanılmakta olan multimedya ekran sistemidir ancak ülkemizdeki araçlarda R-Nav araçlara dahili olarak gelmemektedir. İki sistem arasındaki en büyük fark, R-Link modelinin video oynatabiliyor olmasıdır. Genel olarak özellikleri;

  1. Gelişmiş bir arayüz tasarımına sahiptir.
  2. USB ya da Audio bağlantısı ile ses ve görüntü dosyalarınızı MP3 ve AVİ formatında oynatmaktadır.
  3. Güncellemeleri anında araç üzerinden alıp yükleme şansına sahip oluyorsunuz.
  4. Dilerseniz anlık olarak radyo dinleyebiliyorsunuz.
  5. Telefonunuzu R-Nav ile Bluetooth yardımı ile ilişkilendirerek telefondan rahatlıkla görüşmeler yapabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Çok Satan Otomobil Modelleri başlıklı yazımızda dünyanın en çok satan otomobil modelleri, dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan otomobil modeli hangisi ve türkiyede en çok satan araba markaları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here