Otomobil Markalarının Ülkeleri Neler?

0
517

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte otomobil markalarının ülkeleri ile alakalı olarak yenilikçi seçenekler sunacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız. Günümüzde şoförlerin özellikle en çok üzerinde durdukları ve merak ettikleri konulardan birisi olarak dikkat çeken menşei konusuna bu konuda kesin bilgiler sizlere sunmak istiyoruz.

Özellikle ülkemizde satış yapan popüler markaların hangi ülkelere ait olduğu ile alakalı olarak online araştırmaların çok ciddi bir şekilde yapıldığını biliyoruz. Genel olarak markaların kalite anlamında sunduğu seçenekler popüler olmaları önündeki en büyük imkanlardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor desek sanıyorum ki yanılıyor da olmayacağız. Ülkeler de aslında imaj anlamında etkili unsurlardan birisidir.

Hangi marka hangi ülkenin? Araç sistemleri ile alakalı olarak zaman içerisinde Almanya, kendisini çok ciddi bir şekilde ön plana çıkardı ve ülkemizde de en güvenilen araç markası hangisi deseniz çok ciddi bir şekilde Almanya markalarının çok ciddi bir şekilde ön plana çıktığını da net bir şekilde gözlemleyebilme şansına da sahip olacaksınız.

Otomobil Markalarının Ülkeleri (Menşei)

Otomobil markaları genel olarak dünya geneline yayılır ancak en güvenilir üreticilerin Avrupa kıtası üzerinde olduğu da bilinir. Dünyaca ünlü markalardan tutun da ekonomik markalara kadar her açıdan otomobil markaları mükemmel üretim seçenekleri üzerinde duruyor ve sizlere ilgi çekici seçenekler sunuyor. Avrupa kıtası bu anlamda fark yaratıyor da diyebiliriz.

Otomobil markalarını incelediğimiz zaman muhakkak ki sizlerin de aklında merak ettiğiniz markalar söz konusudur. Aşağıdaki liste içerisinde ülkemizdeki markalar da dahil olmak üzere bazı önemli dünya markalarını da menşei anlamında sizlere sunarak fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Daha farklı meraklarınız için konularımız altından bizlere yorum iletebilirsiniz. Listemiz aşağıdaki gibidir;

 1. Alfa Romeo – İtalya
 2. Fiat – İtalya
 3. Volkswagen – Almanya
 4. Opel – Almanya
 5. Skoda – Çek Cumhuriyeti
 6. Seat – İspanya
 7. Honda – Japonya
 8. Audi – Almanya
 9. BMW – Almanya
 10. Mercedes-Benz – Almanya
 11. Chevrolet – Amerika
 12. Citroen – Fransa
 13. Peugeot – Fransa
 14. Dacia – Romanya
 15. Renault – Fransa
 16. Ferrari – İtalya
 17. Ford – Amerika
 18. Hyundai – Güney Kore
 19. Jaguar – İngiltere
 20. Jeep – Amerika

şeklinde sıralanan bir üretim ağı söz konusu. Kullanışlı ve herkesin alabileceği nitelikte kaliteye sahip araçların hemen hemen tamamının Avrupa kıtasında üretildiğini net bir şekilde görebilme şansına sahipsiniz. Üst sınıf ve daha pahalı araçların da Amerika kıtasında üretiminin yapıldığını yine net bir şekilde söyleme şansına da sahip oluyoruz. Kısacası menşei dağılımı Avrupa kıtası ağırlıklıdır.

Araba Markalarında Ülkelerin Önemi

Araba markaları dediğimiz zaman insanlar özellikle hangi ülkede üretildiğini çok ciddi bir şekilde merak ediyorlar. Genellikle ülkelerin sanayi anlamında ki durumları da dikkate alınarak otomobil modellerine karşı bu anlamda çok ciddi bir rağbet olduğunu da net olarak söyleyebilme şansına sahibiz. Bu anlamda fark yaratan ülkeler söz konusudur.

Almanya, özellikle ülkemizde menşei anlamında en çok güvenilen ülkelerin başında geliyor. Audi, Volkswagen, Mercedes ve BMW gibi markaların ev sahibi olarak dikkat çeken ve otomotiv sektörünün dünya genelinde ki en büyük lideri olarak gösterilen Almanya, bu anlamda sektörü çok ciddi bir şekilde domine etmiş durumda diyebiliriz.

Türkiye dikkate alındığı zaman da hangi markalara güveneceğiniz ile alakalı olarak kafanızda soru işaretleri var ise Almanya menşei sahibi markaları bir iki adım daha ön planda tutmanız adına öneride bulunabiliriz. Bunun dışında ülkemizde de fabrikası bulunan markalar sizlere yine oldukça ilgi çekici seçenekleri sizlere sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Otomobil Yedek Parça Markaları başlıklı yazımızda en iyi otomobil yedek parça markaları, en iyi otomobil yedek parça markası hangisi ve yedek parça alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here