Opel GT Concept ile Tabularını Yıkacak

0
618

Bugün ki haberimizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte kısa bir süre içerisinde çıkarılacak olan Opel GT Concept ile alakalı olarak haberleri inceleyecek ve fikir edineceğiz. Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olan Opel, zaman içerisinde insanlara her alanda en iyi seçenekleri sunabilmek için çok daha kapsamlı seçenekler üzerine eğiliyor.

Opel otomobil haberleri ile alakalı olarak son dönemde gündemi en çok meşgul eden konulardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Yarış arabası tarzında spor görünüme sahip araçlara karşı özellikle gençlerin son derece ilgili olduğu şu dönemlerde Opel markasının bu girişimi çok ciddi anlamda ilgi görecek gibi duruyor desek yanılıyor olmayacağız.

Firma, araç ile alakalı olarak kısa bir ön haber videosu çekmiş ve bunu bir süre öncesinde Youtube üzerinde bizler ile paylaşmıştı. Şimdilerde ise araç ile alakalı olarak haberlerin yavaş yavaş çok daha fazla şekillendiğini görüyoruz. Dolayısı ile sitemiz içerisinde sizleri bu alanda bilgilendirecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız.

Opel GT Concept Teknik Özellikleri Ne Olacak? 

Opel firması henüz bu konu ile alakalı olarak ne yazık ki net bilgileri internet üzerinde yayınlamadı ancak kısa bir süre dilimi içerisinde yayınlanacağına dair de bilgiler alıyoruz. Aracın aslında extreme sınıf içerisinde yer alacağını biliyoruz ve motor özellikleri anlamında da tam bir performans efsanesi olarak geleceğini de az çok tahmin etme şansına erişiyoruz.

Türkiye genelinde bilhassa spor model arabalara karşı insanların ilgi çekici bir bakış durumu söz konusu. Ülkemizde satışa çıkarılacağını çok fazla düşünmüyorum ancak özel izinler ile birkaç özel üretimin ülkemize sunulması, bilhassa A++ müşteri sınıfının satın alması açısından da bir nevi öncü olarak dikkat çekecek de diyebiliriz.

Opel GT Concept İç ve Dış Tasarım 

Aracın şuan ne resimleri, ne de net bir tanıtım videosu internet üzerinde yer alıyor. Yazımızın en alt kısmında yer alan tanıtım videosu içerisinde sizleri bilgilendirmek istedik. Aracın videodan gördüğümüz kadarı ile keskin kasa yapısı hatlarına sahip olacağı ve gri ana rengi ile satışa çıkarılacağını net bir şekilde söyleyebilme şansına sahibiz.

Çelik jant alaşım ile birlikte sunulacak olan araç içerisinde Xenon far teknolojisi kullanılacak. Tekerlek kabini içerisinde neon aydınlatmalar ile birlikte araç çok daha farklı bir havaya büründürülerek sizlere sunulacak. Araç, görünüm anlamında tam bir asalet örneği olarak da diğer araç modellerine nazaran ciddi şekilde fark yaratacak.

İç mekan tasarımında henüz net olarak bizlere sunulan seçenekler söz konusu değil ancak deri koltuk döşemeleri her zaman olduğu gibi olmazsa olmazlardan birisi olacak gibi duruyor. Multimedya yol bilgisayarı ve diğer güvenlik önlemleri de araç içerisinde farkını ciddi şekilde hissettirecek diyebiliriz.

Opel GT Concept Fiyatı Ne Olacak

A+ ve A++ müşteri sınıfı için geliştirilmiş bir araç olma ihtimali yüksek. Ülkemiz standartları üzerinde bir araç olduğundan dolayı ülkemizde satışa dahi çıkarılması soru işareti olan otomobil modellerinden birisi olacağı gibi fiyat tahminlerimiz ortalama 150.000 TL ve yukarı sınıfı işaret ediyor. Yurtdışı kaynaklarında da bu durum geçerli.

Opel markasının bu anlamda çok farklı adımlar atacağını zaten biliyorduk ancak bu şekilde extreme tasarım sınırlarına sahip bir araç geliştireceklerini de akıl etmek son derece güç. Yakın zaman içerisinde Opel markasının bu araç modeli ile alakalı olarak yeni seçenekleri sunacağını düşünüyoruz. Sitemizi takip altında tutun.

Bir önceki yazımız olan Citroen DS4 Teknik Özellikleri ve Tasarımı Sızdırıldı başlıklı yazımızda 2016 citroen ds4, citroen ds4 ve citroen ds4 fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here