Opel Astra OPC İnceleme & Özellikleri

0
477
Opel Astra Opc
Opel Astra Opc

Opel’in yeni Astarsı OPC nefes kesen bir tasarıma sahip. Opel OPC muazzam bir adrenalin yüklemesi havası veriyor. Aracın arkasındaki kanat ve devasa çift egzoz çıkışı ile kullanıcıların hayallerini süsleyecek cinsten. Otomobilin iç kısmı adrenalini simgeleyen kırmızı tonlarda döşenmiş. Aydınlatma panelindeki renkler ise oldukça hoş durmuş. Tüm detaylarda kırmızının hâkim olduğu Opel OPC insanı saran rahat koltuk yapısı ile tatminkâr.

Opel Astra Opc
Opel Astra Opc

Opel OPC süspansiyon sistemi, HiperStrut ön ve Watts bağlantılı arka süspansiyondan oluşuyor. Aynı zamanda OPC ayarlarına sahip şaside bu araçta bulunuyor. Yere yakın tasarımın bu bileşenler ile birlikteliğinden sağlam bir sürüş keyfi çıkıyor. Opel OPC direksiyon sitemi de beklentileri karşılıyor.

Böylesine bir tasarımın altında elbette dehşetli bir güç olması lazım. Kaputu açınca gerçekten muazzam bir güç ortaya çıkıyor.2,0 hacimli 280 beygir üreten ve 480 torkluk bir motor. Gaza hafif bir basma ile çıkan gürültüden nasıl bir güç ile karışılacağınızın ipuçlarını veriyor. İlk kalkış sırasında otomobilin burnunu kontrol etmek biraz zor olsa da bu durum zaten bekleniyordu. Ancak yüksek hızlara çıkma konusunda, Opel OPC pek çok rakibini geride bırakacak gibi duruyor. Opel OPC bagaj hacmi370 litre. Bu genişlik kompakt sınıf için ideal. Bagaj kapısı oldukça yüksek açılıyor. Fakat yükleme eşiği biraz yüksekte kalmış. Yedek lastik yerinde bir tamir kiti bulunuyor. Çıkıntılı çamurluklar ve oldukça geniş arka kısmı ile Opel OPC kaslı bir görünüm sergiliyor. Yürüyen aksam, gaz tepkileri ve motor gayet iyi. Fakat orta konsolda çok fazla düğme bulunuyor.

Opel OPC yakıt tüketimi Eco modellerde bile oldukça yüksek sayılır. Keza bu güçteki motorun daha az yakıt tüketmesi oldukça zor görünüyor Opel OPC 100 kilometrede 9,9 luk bir tüketime sahip.56 litrelik bir depo hacmi olan araç, tam dolu iken 565 kilometre yapabiliyor.6 ileri manüel şanzımana sahip olan OPC 100 kilometreye 6 saniyede ulaşabiliyor. Son hızda ibre 250.Araç 12 yıl pas,6 yıl boya ve 2 yıl mekanik garantisine sahip. Tabi böyle bir yol canavarına sahip olmanın bedeli oldukça yüksek. Zira 50 bin Euroya yaklaşan bir fiyatı var.

TEILEN
Önceki İçerikPeugeot 208 Fiyat Kampanyası [Urban Soul]
Sonraki İçerik2014 Skoda Rapid Spaceback İnceleme
Merhabalar, 25 yaşındayım. Hangi aracı alsam sorusunun cevabını uzunca zaman aramış birisi olarak AracKampanyalari.com oluşumu içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Araba modellerini incelemeyi ve araçların özelliklerini kıyaslamayı seviyorum. Tüm markalarının araç kampanyalarını zamanında derleyecek bir site ihtiyacının oluşması bizi böyle bir çatı altında topladı. AracKampanyalari.com'u kullanıcıların aynı anda birçok markanın kampanyalarını tek bir platformdan takip edebileceği, araç incelemelerinin yapıldığı, kampanya ve araçların incelendiği bir site olarak sunan ekibin içerisinde yer aldığım için mutluluk duyuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here