Nissan Qashqai -Hyundai i35 Karşılaştırması

4
2429
Nissan-Qashqai
Nissan-Qashqai
Hyundai i35
Hyundai i35

Kısa bir zaman önce makyajlanan Hyundai i35 ‘in bu çabası, piyasadaki diğer SUV lar arasından sıyrılmasını sağlamadı. İlk etapta söyleyebileceğimiz Hyundai i35’in bagaj hacmi.591 litre olan bu hacim arka cam ile birleşince geri görüşü sınırlayan bir etken olmuş. Üstelik i35’in fiyatının Tiguan’dan fazla olduğunu belirtmek gerekiyor. Otomatik şanzıman manuele göre daha avantajlı olması gerekirken, Hyundai’de şanzımanın ağırkanlı çalışması yakıt tüketimini artırmış. Dengeli olmayan süspansiyon ve hissiz direksiyonu aracın öne çıkan olumsuz özelliklerinden. İç mekan  ise gayet sağlam görünüyor. Diğer SUV lar arasında garanti süresi en fazla olan model olan Hyundai i35’in maksimum hızı 182km/s.6 ileri otomatik şanzımana sahip olan Hyundai i35 ‘in yakıt tüketimi fabrika verilerine göre 100 km de 8.6/5.8/6.8.Aracın yakıt deposu ise 58 litre.

Nissan-Qashqai
Nissan-Qashqai

Nissan Qashqai, genel özellikleri ile iyi olmakla beraber Tekna paketi  yanlış bir seçim. Zira büyük cam tavan, ferah bir iç mekan sağlasa da, baş mesafesinde hatırı sayılır bir azalmaya neden olmuş.19 inçlik jantlar konforu olumsuz etkileyen faktörlerden. Enlemesine yarıklar, asfalt bağlantı noktalarının oluşturduğu darbeler iç mekana yansıyor. Ancak iç mekan oldukça derli toplu. Nissan Qashqai ‘nin yakıt tüketimi 100 km 5.9 litre ile gayet ekonomik. Donanım paketleri tüm beklentileri karşılıyor. Fakat bunun bedeli yükselen fiyat oluyor. Nissan Qashqai ‘nin maksimum hızı 190 km/s.Aracın yakıt deposu ise 65 litre.

Bir önceki yazımız olan En İyi 3 SUV ve Özellikleri başlıklı yazımızda en iyi üç SUV, Mazda CX-5 ve Mazda CX-5'in yakıt tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

4 YORUMLAR

  1. Merhaba öncelikle kesinlikle taraflı olarak yazdığınız bu rezalet yazı için sizi tebrik etmeyeceğim zaten sizin bu yazınızada yorum yapan tek kişiyim.
    hundai ix 35 sahibiyim 2015 model. ancak qaskai 2014 blackedetion modelinide kullandım baktığımda ix35 suv gibi qq ise daha çok hb bir otomobil gibiydi her yönüyle ix35 heybetli içi ferah konforlu bir yapıya sahipken qq ise içi dar arkada hele hiç oturmayın.bu bir ikincisi Allah aşkına bana az anlatırmısınız qq nin kalitesini 🙂 tek avantajı yakıt oda dizel modellerinde. git al ix35 in 2.0 ını varsa paran oda az yakar 🙂 ben ix35 ten inipte qq ya binince anladım ix35 in değerini oyüzden millet yalandan caz cuz yapmasın. eski kasaları zaten çöp onlara kelime yazmıyorum sadece qq yeni kasaları bildiğin navara önünü taklit etmişler. 1.6 elite oto tek olumsuz yönü yakıtı oda şehir içi şehir dışı onada yardımcı olursunuz KOMFORUN ADI İX35

    • Fikirlerinize saygı duyuyoruz Mustafa bey, fakat bizim herhangi bir markanın tarafını tutma durumumuz yok. Ayrıca paylaşılanlar editörümüzün kendi değerlendirmesi olarak yorumlanabilir.

      Tecrübeleriniz paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederiz.

  2. Yeni qq 1.2 benzinli otomatikmi yoksa ix 35 mi ikisinden birini almayı düşünüyorum ama cok kararsızım yakıt ve performans önceliğim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

  3. rica ederim bir gazdır qq fanatikleri körükörüne illede qq diyorlar hatta komik tarafı q7 ile qq bile karşılaştıranlar oldu ciddi ciddi :)) arkadaşlar uzun yola gidin qq ile klimayı açın 3-4 saat sonra kronik klima arızası ile karşı karşıya kalacaksınız(yeni kasalar için) sürmeye devam edin 5 dk sonra motoru stop edin ve tekrar aracı çalıştırdığınızda bu sefer bir ayrıntıya gözünüz takılacak motor arıza ışığı buyur burdan yak 🙂 sonra servis gelecek kronik klima hortumu değişecek…ikincisi tam kapanmayan torpido kapağı sizin azda olsa canınızı sıkacak. arada birde özellikle uzun yolda araçta hiç bir kötü durum olmamasına rağmen durduk yere denir ya motor ışığı yanabilir bunlara alışık qq kullanıcıları. vede son olarak qq nin ara malzemesi çok kötü (kapıların arasındaki lastikler) zamanla deforme olabiliyor ve servisi gerçekten affetmiyor gittiğinizde birçok parça değişimi bile talep edebiliyor 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here