Makyajlanan Seat İbiza Cupra

0
860
Seat Ibiza Cupra
Seat Ibiza Cupra

Seat’ın küçük sınıftaki temsilcisi İbiza Cupra makyajlandıktan sonra, Yeni LED’li farlara, koltuklara ve arka tampona kavuşmuş. Teknik donanım hemen aynı kalırken, gene de bazı iyileştirmeler bulunuyor.

Seat Ibiza Cupra
Seat Ibiza Cupra

Seat İbiza Cupra’nın sportif koltukları oturduğunuzda sizi kavrıyor. Parmakların terlemesi durumunda elin kaymaması için direksiyon üzerinde gözenekler bile düşünülmüş. Altı düz direksiyon tasarımı sayesinde ,ayaklarınız daha rahat ediyor. Direksiyon sadece rahatlığı ile değil, tepkileri ile de göz dolduruyor.Seat İbiza Cupra‘nın konfor konusunda fazla iddiası yok.Özellikle bozuk zeminlerde bu durum daha net anlaşılıyor. Ancak düz yollarda ani tepkilerde ,karoser aşırı esnemiyor ve aracın kontrolü rahat sağlanıyor. Önden çekişli olan İbiza Cupra’ da standart olarak sunulan elektronik kilitli diferansiyel sayesinde, güç ön tekerlere transfer  ediliyor. Kaygan bir zemine gelindiğinde devreye giren ESP sayesinde ,aracın savrulması oldukça güç.

1.4 cc 180HP lik 7 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş motor makyaj öncesi ile aynı. Değişime uğrayan yerler, sis farları tamponlar, LED’li gündüz farlar. Ayrıca makyajdan önce 5 olan hava girişleri 4’e indirilmiş. Ön tampondaki plastik kaplama kaldırılmış. Seat’ın logosu ise ön panjur ve bagaj kapağını yerleştirilmiş. Seat İbiza Cupra’nın maksimum hızı 228km/s.Araç 0-100km hızlanmasını 6.9 saniyede gerçekleştiriyor. Boş ağırlığı 1184 kg olan Seat İbiza Cupra’nın yakıt tüketimi 100 kilometrede ortalama 5.9 litre. Aracın 100km/s fren mesafesi ise 40 m.Aracın yakıt deposu 45 litre ve dolu depo ile 562 km gidiyor.Seat İbiza Cupra’nın bagaj hacmi ise 236 litre. İbiza Cupra’nın başlangıç fiyatı 48 bin 300lira.

Her üç kapılı modelde olduğu üzere arka koltuklara geçiş, sıkıntı yaratıyor.1900 lira karşılığında alınabilen cam tavan iç mekânı ferahlatıyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nissan Micra 1.2 başlıklı yazımızda Yeni Micra 1.2, Yeni Micra 1.2'nin bagaj hacmi ve Yeni Micra 1.2'nin fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here