Limuzin Tipi Audi A8L Extended İnceleme ve Fiyatı

0
736

Limuzin Tipi Audi A8L Extended Göz Alıyor

Bugün ki haberimizde sizlerle şaşıracağınız bir haber sunacağız. Audi A8L Extended modeli ile alakalı olarak yeni seçenekleri inceleyeceğiz. Audi markasının bu zamana kadar geliştirdiği en uzun araba modeli olarak dikkat çeken ve extreme bir model olarak da ön plana çıkacak olan aracın detaylarını ele geçirmeyi başardık ve bu anlamda sizlere sunacağız.

Audi A8L Extended modeli, resimlerinden de anlayabileceğiniz üzere limuzin tipi bir araç olarak nitelendirilebilir ancak marka, yine bu aracı geliştirirken kesinlikle kendisinden ödün vermeden hareket etmiş ve dolayısı ile ilgi çekici bir seçeneği sizlerin beğenisine sunmuş da diyebiliriz. Türkiye’ye gelir mi bilmiyoruz ancak sizleri bu alanda bilgilendirmek istiyoruz.

Audi A8L Extended Teknik Özellikleri

Audi markasının hemen hemen tüm araçlarında karşımıza çıkan gelişmiş motor seçenekleri bu aracımızda da çok ciddi seçenekler sunuluyor diyebilmekteyiz. Geçtiğimiz yıllarda özellikle Audi markasının Türkiye pazarında sürekli daha da yüksek noktalara oynaması, aslında kalite anlamında da beklentilerin doruk noktasına çıkmasına neden oldu da diyebiliriz.

Audi A8L Extended, hacim ve uzunluk olarak normal araçlardan daha ağır ve daha uzun olduğundan dolayı motor seçeneklerinde de bir üst segment zorlanmış ve buna göre hareket edilmiş. Dolayısı ile sitemiz içerisinde de sizleri bu alanda bilgilendirmek istedik. Elde ettiğimiz verilere göre motor detayları aşağıdaki gibi dikkat çekmektedir;

3.0 Lt V6 Turbo Dizel Motor – 310 Beygir – 440 NM Tork – 0-100 KM/S 7.1 Saniye

Değeri ile aslında markanın geliştirmiş olduğu en hacimli motorlardan birisi olarak da dikkat çekecek. Her anlamda ilgi çekici bir araç modeli olacak da diyebiliriz.

Audi A8L Extended İç ve Dış Tasarım

Limuzin tipi bir araç olacağından dolayı oldukça uzun bir araç modeli. Tek kanatta üç kapılı olarak toplamda 6 kapılı bir seçeneği sizlere sunacak olan araç içerisinde klasik Audi tasarımları yine dikkat çekiyor. Koltuk aralıklarının tam anlamı ile geniş olması ve bununla birlikte deri koltuk döşemelerinin rahatlığı hayran edilesi seçenekler sunuyor.

Şoför konsolu son derece kullanışlı seçenekler sunacak ve aracın hemen hemen tüm alanlarını sorunsuz bir şekilde yönetebilme ve izleyebilme şansına da sahip olacaksınız. Çelik jant ve klasik siyah metalik boya yine bu konuda en iyi olanakların sizlere sunulması anlamı taşıyor. Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini de açıkçası ciddi şekilde merak ediyoruz.

Audi A8L Extended Fiyatı Ne Olacak?

Sınırlı sayıda üretilecek bir araç sınıfı olarak görüyorum ancak öyle görünüyor ki marka bu aracı doğrudan limuzin sınıfı içerisinde görmüyor ve satışı normal A serisi kadar etkin bir şekilde olacak gibi görünüyor. Daha kalabalık aileler için daha geniş kapsamlı bir araç geliştirme yoluna gitmişler ve nitekim bunda da başarıyı elde edecekler gibi.

Fiyatı ile alakalı olarak şuan sizlere vereceğimiz bilgilerin tamamının yanıltıcı niteliğe sahip olacağını düşünürsek aslında her ne olursa olsun seçici olmak önemlidir fakat piyasada €350,000 gibi bir fiyatın çıkacağı konuşuluyor. Aracın tabuları yıkan bir tasarıma sahip olduğunu zaten biliyorsunuz. Fiyat anlamında da bu nitelik ile eş değer seçeneklerin çıkacağını zaten biliyoruz.

Çok aşırı yüksek fiyatların gelmemesi gibi bir durum söz konusu değil. A ve A+ müşteri kitlesine hitap edecek fiyat portföyü ile sunulacağını tahmin ettiğimiz araç modeli ile alakalı olarak daha yeni seçeneklerin sunulması durumunda sitemiz içerisinde ki haberler kısmında detayları görebilme şansına sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Yeni Ford Focus Red & Black Edition İnceleme ve Fiyatları başlıklı yazımızda Ford Focus, Ford Focus Black Edition ve Ford Focus Black Edition fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here