LASTİK KELEPÇESİ NEDİR

0
17
lastik kelepçesinin tekere uygulanması

Lastikleri olası kar şartlarına göre dişli hale getirmeye yarayan yeni nesil bir uygulamanın adıdır Lastik kelepçesi. Lastik kelepçeri lastiklere uygulandığında hem lastiklerin kavramaları daha fazla olmakta hem de takılıp çıkarılması gayet kısa sürmektedir. Eskiden zincir ile yapılan lastik kavrama uygulaması hem zaman olarak hemde araca verdiği zararlar göz önüne alınırsa lastik kelepçesi daha mantıklı bir uygulama olarak ön plana çıkmaktadır. Lastik kelepçesi nasıl takılır bununla ilgili detayları sunmaya çalışalım.

LASTİK KELEPÇESİ NEDİR NASIL TAKILIR

Lastik kelepçelerinin ne olduğunu yukarıda ki satırımız da sunmuş olduk. Peki lastik kelepçeleri nasıl takılır ve nasıl bir kaç sefer daha kullanılır. Lastik kelepçeleri tek seferlik kullanım içindir lakin biraz işi bilecek olur isek defalarca kullanabiliriz. Hatta ve hatta tüm kışı geçirebiliriz.

lastik kelepçesinin tekere uygulanması

Solda gördüğümüz resimde lastik kelepçesinin tekere nasıl takıldığı görülmektedir. Klips olarak da bilinen bu plastik malzemenin mantığı dişli bir plastiğin tırnak ile tutunması olayıdır. Eğer bu tırnağı fiziksel bir güç uygular isek kelepçe kendini boşa çıkarmaktadır.

LASTİK KELEPÇESİNİN SÖKÜLMESİ

Lastik kelepçesi rahatlıkla kesilmeden sökülebilir. Özellikle soğuk zamanlarda yapacak olduğumuz uzun uğraşlar bizim canımızı sıkmaktadır. Bu yüzden kış aylarında kar üzerinde zaman geçirmeyi kimse istemez. Aşağıdaki görselde lastik kelepçesi nasıl sökülür onu anlayalım isterseniz.

 

Kırmızı daire içinde ki tırnak yukarıya doğru kaldırıldığında klipsler genel olarak kendini boşa çıkarmaktadır. Bu teknik ile lastik klipslerini defalarca kullanabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Frene Basınca Arka Taraftan Gelen Ses başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here