Lada Vesta İlk Motor Seçeneği Açıklandı

0
131
Lada Vesta 2016
Lada Vesta 2016

Lada geçtiğimiz günlerde araç üretimine yeniden başladığını ve ilk üretimde Vesta ve X-Ray modellerine yer vereceğini açıklamıştı. SUV segmentinde yer alacak olan X-Ray ve sedan segmentinde yer alacak olan Vesta modellerinin oldukça uygun fiyatlara sahip olması bekleniyor.

Lada Vesta 2016
Lada Vesta 2016

Lada Vesta modelinde sunmayı planladığı 1.6 L Benzinli 106 HP’lik motor seçeneğini kesinleştirdi. Temel versiyon olan motor seçeneği dakikada 5800 devirde iken 106 HP (78 KW) güç, dakikada 4200 devirde iken 148 Nm tork sunmaktadır. Yakıt tüketimi, araç dinamikleri, vibrasyon ve emisyon özellikleri ile Euro 5 ve Euro 6 standartlarına uyumlu olması planlanan Vesta’nın manuel şanzıman ve yarı otomatik şanzıman ile sunulacağı açıklanmıştır.

Lada Vesta 2015
Lada Vesta 2015

Lada Vesta sınıfındaki diğer otomobillere nazaran yol tutuşu, yumuşak sürüş, hızlanma ve fren performansı özelliklerinde çok daha iyi olacağı JSC Avtovaz Pazarlama Direktörü Alexander Bredikhin tarafından açıklanan bilgiler arasında yer almaktadır. Lada Vesta’nın herkes tarafından merak edilen fiyatı konusunda kesinlik vermeden açıklama yapan Vitaly Osipov Vesta’nın fiyatının 495.000 Ruple ile 650.000 Ruple aralığında olacağını söylemiştir. Herhangi bir kesinlik olmamasına rağmen Vesta Türkiye fiyatlarının 40.000 TL’den yüksek olması yapılan açıklama neticesinde ortaya çıkmıştır.

Lada Vesta
Lada Vesta

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here