Kasko Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatları Nedir?

0
152

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte kasko ile alakalı olarak detaylı bir şekilde bilgi edinecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Ülkemiz genelinde kısa bir süre içerisinde sigortalaşma konusunda çok hareketli bir süreç içerisindeyiz. Sigorta ve kasko fiyatları çok fahiş şekilde yükseldi ve insanlar bunun için isyan durumundalar.

Kasko ile ilgili bilinmesi gerekenler konusunda bugün sizlere kapsamlı bilgiler verecek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Bu konuya dair kafanızda herhangi bir soru işareti olması durumunda konularımızın altından bizlere yorum atabileceksiniz ve bu sayede bizlerde sizlere daha net bilgiler verebilme şansına da sahip olacağız. Başlayalım.

Kasko Nedir?

Aracınız ile birlikte kaza yapmanız durumunda karşılaşacağınız maddi hasarı sizi içerisine alarak karşılayan bir sigorta modeli olarak dikkat çeker. Normal şartlarda aracınızın sigortası olması durumunda bildiğiniz gibi kaza yaptığınız aracın masrafları inceleme sonrasında sigorta şirketi tarafından karşılanır, kendi aracınızın hasarını siz ödemek durumunda kalırsınız.

Kasko sizi de güvence altına alan son derece önemli ve bir o kadar da güvenilir sistemlerden birisi olarak dikkat çeker. Son dönemde özellikle ülkemizde kasko yaptırma oranlarında yükselme yaşanırken devletin çıkardığı bir özelleştirme yasası ile birlikte fiyatlarda fahiş yükselme oldu ve bu oran yine dip noktalara doğru eğilim içerisine girdi demek yanlış olmaz.

Muafiyetli Kasko Nedir?

Muafiyetli-Kasko

Bu sistem, daha önceki süreçlerde rutin olarak kasko yaptıran ancak zaman içerisinde ücrete bağlı olarak kasko yaptıramayacak olan müşterilere sunulan bir nevi destek hizmeti olarak da ön plana çıkar. Kısacası şirketin sizlere sunduğu bir nevi imtiyaz olarak dikkat çeker.

Normal kasko sigortasından herhangi bir farkı yoktur. Sadece sizden alınacak ödemeler, belirli bir sürece bölünerek alınır ve bu da sizlere ödeme konusunda avantaj sağlayarak aracı güvence altına almış olursunuz.

Kasko Ne İşe Yarar?

kasko-ne-ise-yarar

Kasko, tam anlamı ile kendi aracınızı güvence altına alan bir sigorta modelidir. KASKO SİGORTASI adında da geçen bu sistem sayesinde kendi aracınızın hasar durumu da aslında bir nevi güvence altına alınmış oluyor. Yukarıda da aslında bu konu ile alakalı olarak olabilecek en iyi örneği size sunduğumuzu düşünüyorum ancak yine de detaylara inelim.

Kaza yaptığınızı düşünüyoruz. Trafik sigortası, karşınızdaki aracın hasar durumunu inceler ve buna göre ödeme çıkarır. Size ise bu anlamda bir ödeme yapılmaz ve siz kendi aracınızın ödemesini yapmak, hasarını karşılamak durumunda kalırsınız. Kasko, bunun önüne geçen bir sistem durumunda.

Aracınıza ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI ile birlikte aynı zamanda KASKO SİGORTASI yaptırmanız sizlere her anlamda avantaj sağlar. Herhangi bir kaza durumunda;

  1. Zorunlu Trafik Sigortası, karşınızdaki aracın masrafını maddi bir ödenek ile kapatır.
  2. Kasko Sigortası, kaza sonrasında kendi aracınızda meydana gelen hasarı maddi bir ödenek ile kapatır.

Kasko Fiyatları

Son dönemde gündemi de sıklık ile meşgul eden konulardan birisi olarak dikkat çeken sigorta ve kasko fiyatları insanlar için bir nevi isyan sebebi haline geldi diyebiliyoruz. Devletin çıkardığı bir yasa ile birlikte ortaya çıkan düzenleme süreci, fiyatlar üzerinde ki yükselişi tetikledi ve aslında çok da kabul edilemeyecek bir durum ortaya çıktı diyebiliriz.

Fiyatlar ile alakalı olarak net bir şey söylemek mümkün değil ancak araç tipinize, modeline göre kasko fiyat teklifi alacağınız için internet üzerinde bu konuya yönelik olarak araştırma yapmanız sizler adına bir avantaj teşkil edecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Şerit Takip Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir? başlıklı yazımızda Şerit Takip Sistemi, Şerit Takip Sistemi Nasıl Çalışır? ve Şerit Takip Sistemi Ne İşe Yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here