İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi

0
121

Bugün sizlerle birlikte ileri sürüş teknikleri eğitimi ile alakalı olarak bilgiler edinecek ve fikir sahibi olmanıza yardım edeceğiz. Günümüzde şoförlük, aslında sadece araç kullanmak gibi algılanabilir ancak ehliyet alırken alacağınız sürüş eğitimlerinin dahi klasman klasman olduğunu birçok kişi bilmiyor. Sürücü kurslarında duyduğunuz ve araştırma gereği duyduğunuz konulara değineceğiz.

Profesyonel şoför eğitimi olarak da birçok kişi tarafından bilinen ve anımsanan bu konu ile alakalı olarak tüm merak ettiklerinizi sizlere sunacağız. Soru ve sorunlarınızın olması durumunda konularımızın altından bizlere yorum yaparak çok daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilme şansına sahip olacaksınız.

İleri Sürüş Teknikleri Nedir?

Araç ile seyir halinde iken aracın tüm noktalarını kontrol etmenize ve en ufak sorunu dahi anlamanıza yardımcı olan fiziki ve teorik teknikleri içeren bir şoför eğitim modeli olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Aracın her türlü risk anında ya da akrobatik araç kullanma aşamasında ihtiyaç duyabileceğiniz eğitimlerden birisi olarak da dikkat çeker.

En basitinden bugün elimizde Ken Block gibi bir örnek var. Kendisi ileri sürüş teknikleri eğitimini çok genç yaşlarda almış ve kendisini çok daha geliştirerek günümüzün en iyi akrobasi şoförlerinden birisi olarak da dikkatleri çekmiştir. Monster logosu ile de dünya genelinde bir ikon haline geldiğini net bir şekilde söyleyebiliriz sanırım.

İleri Sürüş Teknik Eğitiminin Kapsamı

Bu anlamda profesyonel olarak eğitmenler tarafından alacağınız eğitimler, ilerleyen süreçte sizleri mükemmel bir şoför haline getirebilir. Zaten ülkemizde her şehirde ya da her bölgede bu eğitimi almanız çok da mümkün değil. Bu eğitimleri alabilmek için yapmanız İstanbul şehrinde ve çevresinde çeşitli eğitmenler hizmet veriyor.

İleri sürüş teknikleri kapsamında şoförün aracın hemen hemen her noktasını tanıması ve kontrol etmesi hedef alınır. Kapsamı içerisinde aşağıdaki seçenekler incelenebilir;

  1. Viraj Dönme
  2. Ağırlık Transferi
  3. Islak Zeminde / Savrulan Otomobile Hakim Olma Teknikleri
  4. Extreme Araç Akrobasi Teknikleri
  5. Profesyonel ve Seri Park Etme Yöntemleri
  6. Araç Sürat ve Kontrol Dengesi

Gibi seçeneklerde sizleri profesyonel hale getirmek için hazırlanmış olan eğitim türlerinden birisi olarak dikkat çeker. Slide Car dediğimiz simülasyon sistemi sayesinde tamamen uygulamaya yönelik bir eğitim modeli ile sizlere eğitim verilir ve sizler bu alanda profesyonel olana kadar firmalar tarafından eğitim alma yoluna giderseniz.

İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Fiyatları

Normalden çok daha yüksek fiyatlar ödeyeceğinizi unutmayın. Çünkü burada sizi ehliyet aldırmaya yönelik değil profesyonel şoför olmanızı sağlamaya yönelik eğitimler söz konusudur. Dolayısı ile sizlere sunulan hizmet ve sonunda elde edeceğiniz yetenekler ölçeklerinde fiyatlar ödeyeceğinizi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Hybrid (Hibrit) Nedir? Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir? başlıklı yazımızda Hibrit teknolojisi, Hybrid (Hibrit) motor ve Hybrid (Hibrit) Motor Avantajları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here