Hyundai Tucson Fiyatı ve Teknik Özellikleri

0
585

İstanbul Autoshow fuarında dikkatleri çeken bir başka diğer model de Hyundai tarafından üretimi yapılan Tucson oldu. Hyundai markasının son zamanlarda attığı büyük adımlar dikkatlerden kaçmazken markanın SUV segmentinde ix35 modeliyle yakaladığı başarıyı Tucson modeliyle satışlarını daha da artırmayı amaçladığını çok rahat bir şekilde ifade edebiliriz.

ix35’e göre çok daha kaslı ve güçlü bir yapıya sahip olan Tucson modelinde oldukça geniş tutulan ön ızgara tasarımı dikkatlerden kaçmıyor. Bir diğer dikkatlerden kaçmayan nokta ise araçta kullanılan LED gündüz farları olmuştur.

Araca arkadan bakıldığında da ön tarafta hissedilen dinamik yapının aynı şekilde arka tasarımda da bulunduğu görülmektedir. Arka kısmın tasarımından bahsetmişken aracın toplam 513 litre hacminde bagaja sahip olduğunu da söylemeden geçmek doğru olmayacaktır.  İç mekanda ise Tucson modelinin ix35’e göre çok daha kaliteli malzemelerden tasarlandığını söyleyebiliriz.

Hyundai Tucson Motor Seçenekleri

2.0 litre dizel 186 hp
1.6 litre turbo beslemeli benzinli 136 hp
1.6 litre turbo beslemeli benzinli 175 hp

Bu motorlarla kombine olacak şekilde 6 ileri manuel ve çift kavramalı otomatik şanzımanlar da opsiyonel olarak sunulmaktadır. Fuar kapsamında tanıtılan aracın şuan için fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır.

hyundai tucson iç mekan resimleri

 

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here