Hyundai Küçük SUV Modeli: Hyundai ix25

0
708

Hyundai markasının sahip olduğu SUV modeli ix35’in ardından yeni bir SUV modeli üzerine çalışmaların sürdüğü ortaya çıktı. Creta adı verilen yeni SUV modelinin ix35 ve Tucson modellerinin kardeşi olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır. SUV ve küçük SUV modellerinin ülkemizde büyük bir ilgi görmesinin ardından Hyundai tarafından üretilecek olan Creta modeliyle birlikte bu pazardan daha fazla pay almak istediği bilinmektedir.

Hindistan’da tanıtımı yapılan Creta modelinin tasarımına genel olarak baktığımızda diğer Hyundai modellerinde uygulanan tasarım dilinin etkileri çok açık ve net bir şekilde görülmektedir. Aracın tasarımında yuvarlak hatlardan uzaklaşarak keskin hatların kullanılması Creta modelinin olduğundan daha büyük bir görünüm sağlamasına yardımcı olmuştur.

Hyundai Creta Motor Seçenekleri

Dünya genelinde ix25 olarak pazara sunulacak olan bu model ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunulacak. Hyundai ix25 ile birlikte sunulacak motor seçenekleri;

– 1.6 litre benzinli 123 HP
– 1.4 litre turbo dizel
– 1.6 litre turbo dizel

Dizel motor seçeneklerinde kullanıcılara 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği de sunulacaktır. Aracın ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmemektedir.

hyundai ix25 resimleri

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here