Hyundai i20 Coupe Genel İncelemesi

0
543

2015 İstanbul Autoshow’da Hyundai Tucson modelinden sonra en çok ilgiyi yeni geliştirilen i20 Coupe modeli oldu. B segmentinde yer alan diğer markaların modelleriyle ciddi bir rekabet içine girecek olan i20 Coupe modelinin oldukça iddialı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Ayrıca B segmenti içerisinde i20 Coupe modeli Hyundai markasının ilk 3 kapılı otomobili olma özelliğini taşımaktadır.

Aracın sütunlarının daraltıldığı ve böylelikle normal i20 modeline göre i20 Coupe’nin daha dinamik bir yapıya sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tavan çizgisi yüksekliğinin de 25 mm daha alçak olduğunu söylemeden geçmek doğru olmayacaktır. Araçta kullanılan yeni spoyler tasarımı da i20 Coupe modelinin sportif yanını başarılı bir şekilde ortaya koymaktadır.

Hyundai’nin yeni tasarım anlayışında büyük bir beğeni kazanan ön ızgara tasarımının i20 Coupe modelinde de altıgen şeklide kullanıldığını görüyoruz. i20 Coupe modelini 120 hatchback’ten ayıran bir diğer farklılık ise i20 Coupe’de kullanılan arka far grupları olmuştur. Normale göre daha büyük stop lambalarının tercih edilmesi spoyler konusunda olduğu gibi aracın sportifliğinin bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Aracın son olarak bagaj hacminin artırılması ve 336 litre bagaj hacminin sunulması büyük bir şaşkınlığın yaşanmasına sebep oldu. 17 inç alaşımlı jantlara sahip olan i0 Coupe modelinin ayrıca iki farklı da renk seçeneği bulunmaktadır.

hyundai i20 coupe nasıl

Bir önceki yazımız olan Fiat Egea Fiyatı ve Yakıt Tüketimi (Güncellendi) başlıklı yazımızda fiat aegea fiyatı, fiat aegea ne zaman çıkacak ve fiat aegea yakıtı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here