Hyundai i10 NCAP Test Sonuçları

0
451
Hyundai i10 NCAP
Hyundai i10 NCAP

Son Euro NCAP çarpışma testine Mercedes C serisi ve Hyundai i10 katıldı. Mercedes 5 yıldız alırken Hyundai i10 testten 4 yıldız aldı. İşte Huyundai i10 NCAP testinden bazı veriler.

Hyundai i10 NCAP
Hyundai i10 NCAP

Huyundai İ10 çarpışma sonrasında kabin kısmı deforme olmadı. Sürücü ve yetişkin ön koltuk yolcusunun, diz ve kalça bölgelerindeki koruma gayet yüksekti. Ancak test sonrasında kapıda sorun olduğu görüldü. Yan direk testinin sonuçları düşük çıkarken, en sorunlu bölge kaburga hizasıydı. Arkadan çarpma testinde ön  kafalıklar kamçı etkisine karşı başarılı bir koruma sağladı. Fakat arka kafalıkların sonuçları düşüktü.1 yaş manken sonuçlarında ise i10 başarılı sonuçlara imza attı. Sürüş yönünde oturan 3 yaş mankeninin koruma seviyesi yüksek değildi. Göğüs ve boyun bölgelerine binen yük fazlaydı. Ön yolcu hava yastığının kapalı olduğunun sürekli olarak bildirilmesi puan getiren bir özellik oldu. Yaya güvenliğinde ise tampon üzerine düşen görevi başarı ile yerine getirdi. Kaputun koruması ön kenar kısımda iyi, orta kısımda ise vasattı. Kaput yüzeyi ve ön cam iyi puanlar aldı. Hyundai i10’un koruma yüzdeleri şu şekildeydi: Yetişkinlerde %79 Çocuklarda %80 Yayalarda %71 Güvenlik asistanlarında %56

Bir önceki yazımız olan Araçlarda Zorunlu Olan Donanımlar başlıklı yazımızda ABS ve ESP sistemleri, ESP ve lastik basınç kontrol sistemiElektronik Stabilite Programı (ESP) ve lastik basınç kontrol sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

TEILEN
Önceki İçerikYeni Volkswagen Polo İncelemesi
Sonraki İçerik2014 Mayıs Ayı Araba Kampanyaları
Merhaba, 41 yaşındayım. Araç kampanyaları sitesinde yazmaya başlayalı uzun zaman olmadı. Eskiden beri arabaları özel bir tutkum olmuştur. Genel olarak araba haberlerini araba belgesellerini seyretmeyi çok seviyorum. Her geçen gün yenilen araçlarda gelişen teknolojileri izlemek, oldukça keyif verici. Murat 124 ile başlayan serüvenin,elektrikli araçlara kadar uzanan evrimini takip etmek bir yerde teknolojinin macerasını da takip etmek gibi. İşte bu yüzden Araba kampanyaları sitesine yazarken, yazdığım her yeni modelde arabalara olan merakım biraz daha artıyor. Yeni modeller ve getirdikleri teknolojilerde buluşmak dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here