Hyundai Elentra 1.6 CRDİ

0
604
2014-Hyundai-Elantra
2014-Hyundai-Elantra

Makyajlanan Hyundai Elentra ,artık dizel ve otomatik seçeneğini de sunmaya başladı. Bu haliyle rakiplerinin  karşısında elini bir hayli güçlendirmiş oldu.

2014-Hyundai-Elantra
2014-Hyundai-Elantra

Hyundai’nin bugüne kadar en çok satılan modellerinden biri olan ve markanın dünya çapındaki gelişiminin en temel örneği konumundaki Elentra, benzinli modeline ek olarak ,dizel ve otomatik şanzıman seçeneği ile yüksek bir konfor vadediyor. Segmentine taze bir soluk getirerek, hem dizel hem de otomatik şanzıman kombinasyonu ile ekonomiyi ve konforu bir arada sunan Elentra, kullanıcılarını bir hayli memnun edecek gibi görünüyor. Makyajdan önce 1.6 litrelik 132 HP gücünde motor seçeneği ile satılan Elentra, makyaj sonrası seçeneklerine 128HP gücündeki 6 ileri otomatik şanzımanı da ekledi. Yenilenen Hyundai Elentra’nın donanım seçenekleri ise Style ve Elite olmak üzere 2 paketten oluşuyor.

Hyundai-Elantra multimedya sistemi
Hyundai-Elantra multimedya sistemi

Yenilenen dış tasarımda, LED teknolojisi kullanan mercekli farlar, arka kısımda siyah renkli difüzör,spoyler görünümlü yükselen bagaj kapağı ve gövdeye doğru uzanan yeni görünümlü stoplar ilk göze çarpanlardan. Yenilenen dış tasarıma ek olarak iç tasarımda da değişikliklere gidilmiş. Sadece Elite donanım paketi ile verilen, internet bağlantılı multimedya ünitesi,Elentra’yı rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.Radyo/CD/DVD/MP3 çalarlı ünite, aynı zamanda navigasyon,1024x600p çözünürlüklü HD ekran ve kablosuz bağlantı üzerinden internete bağlanabilme imkanı veriyor. Ayrıca multimedya sistemde, bluetooht ve Türkçe  ses tanıma gibi özelliklerde mevcut. Kullanışlı olduğu kadar geniş bir iç mekana sahip olan Hyundai Elentra’nın bagaj hacmi 486 litre. Aktif ve pasif güvenlik ekipmanları ile de göz dolduran Hyundai Elentra ‘da yolcu ve sürücü hava yastıkları ile yan perde hava yastıkları her iki donanımda standart olarak veriliyor. Bunun yanında standart olarak verilen diğer güvenlik paketleri ise ABS,ESP,BAS(fren destek sistemi) ve hıza duyarlı otomatik olarak kilitlenen, kaza anında otomatik olarak açılan kapı kilitleri.

Hyundai Elentra dizelin yakıt tüketimi 100 km de manuel şanzımanda 4.9 litreyken ,otomatik şanzımanda 5.8 litre. Araç 0-100 km hızlanmasını 11.5 saniyede yapıyor. Ağırlığı 1383 kg olan Hyundai Elentra’nın fiyatı 55 bin 900 ile 83 bin 990 lira arasında değişiyor.

Bir önceki yazımız olan Ford C-Max Energi başlıklı yazımızda C-Max Energi, Ford C-Max Energi 'nin fiyatı ve Ford C-Max Energi 'nin maksimum hızıFord C-Max Energi 'nin bagaj hacmi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here