Hyundai Elantra Değerlendirmeleri

0
460

Dış tasarımıyla büyük bir beğeni toplayan Elantra modelinin yeni sezon için makyajlanmış modeli satışa sunuldu. Otomobil dünyası içerisinden makyajlı Elantra modeli için i30 sedan adı da verilebilmektedir.

Makyajlanmış yeni modelde iç ve dış mekanda LED teknolojisinden daha çok yararlanıldığı dikkatlerden kaçmıyor. İç mekanın bir önceki model ile aynı olduğu söylense de farklılık olarak küçük ayrıntılar da bulunmaktadır. Özellikle küçük eşyaların rahatlıkla saklanabilmesi için daha çok torpidonun bulundurulduğu görülüyor.

Yeni model ile birlikte otomobil severler dizel Elantra seçeneğine de kavuşmuş oldu. Vites seçeneği ise iki farklı şekilde sunulmaktadır. Bunlar 6 ileri otomatik ve manuel olarak karşımıza çıkıyor. Herkesin merak ettiği yakıt tüketimi ise ekonomik olma özelliğini korumaktadır. Fabrika üretimi harici yapılan testlerde modelin ortalama olarak 5.2 litre yakıt harcadığı görülüyor.

Lüks ve performans bakımından başarılı olduğu kadar güvenlik konusunda da başarılı bir şekilde sınıfı geçmektedir. Zorlu testlerde aracın ilk olarak ön tarafından savrulma gerçekleşmekte fakat araçta bulunan ESP sistemi sayesinde araç çizgi de tutulabilmektedir. Bunun yanı sıra kişinin isteğine göre 3 farklı direksiyon da sunulmaktadır. Böylelikle yolculuklarınız daha keyifli ve daha rahat geçmektedir.

 

makyajlı hyundai elantra modeli

 

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Skoda Octavia İncelemesi başlıklı yazımızda yeni Octavia, yeni Octavia fiyatı ve Yeni Octavia yakıt tüketimi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here