Hyundai Elantra 1.6 CRDi İncelemesi

0
515

 

Tasarımıyla alışılmışın dışına çıkan Hyundai, makyajlı Elantra modelini ülkemizde satışa sundu. 1,6 litrelik otomatik şanzıman dizel motoruyla birçok otomobil tutkunun tercih edeceği otomobilin ilk olarak tasarımı dikkat çekiyor.

Keskin ve net çizgileriyle heybetli ve sportif görünüme sahip olan Elantra performans bakımından da istenileni fazlasıyla verebiliyor. Makyajlı model ile birlikte iç mekanda değişiklikler yapılmıştır. Fakat iç mekandaki değişiklikler ayrıntılarda gizli kalmış.

Yapılan motor testleri sonucunda Elantra’nın 0-100 km aralığını 10,5 saniyede geçebildiği görülüyor. Elantra yakıt tüketimi testinde de 5,2 litrelik sarfiyatıyla ekonomikliğini koruduğu gözden kaçmıyor. Makyajlı yeni modelde yapılan bir diğer değişiklik ise süspansiyonlardadır. Orta sertlikte olan süspansiyonlar sayesinde hem konfor artırılmış hem de yol tutuşunda gelişme kaydedilmiştir. Sürüş keyfini ve rahatlığını artırmak için ise sürücülere 3 farklı direksiyon seçeneği de sunuluyor.

Testler baz versiyonunda yapılmış olup diğer donanımlar ile birlikte özellikler değişebilmektedir. Baz modelde bile birçok donanımın standart olarak sunulması otomobil alacakları memnun etmeye yetmektedir. Elantra sıfır fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi yetkili satış merkezlerinden alabilirsiniz.

makyajlı 1,6 dizel elantra

Bir önceki yazımız olan Ford Kuga İncelemesi başlıklı yazımızda Ford Kuga, Ford Kuga fiyatları ve Ford Kuga yeni model hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here