Honda FCV Görücüye Çıktı

0
620
honda_fcv
honda_fcv

Honda FCV modeli 2016 yılının mart ayında görücüye çıkması bekleniyor. Araç dizayn olarak adeta filmlerde gördüğümüz uzay araçlarını andırıyor. Aracın tüm aydınlatma sisteminde led kullanılmış bu sayece ışıklandırma sistemini hem cazip hemde tasarım olarak aracı ön plana çıkartan özelliklerden bir tanesi olmuş. Ayrıca araçta bulunan ince çizgiler araca daha sportif bir görüntünün yanı sıra aracı görsel olarak ön plana çıkarttığını düşünüyorum.

31 29 30

honda_fcv

Honda FCV’de iç mekan tasarımıda dış mekan tasarımı kadar başarılı görünüyor. İç tasarımda zariflik ön planda tutulmuş, tamamiyle sade renkler kullanılmış bu yüzden tasarımda renk karmaşasından birazda olsa arındırılmış , Honda FCV’de vites kolu bulunmuyor vites yerine sadece görsel bir buton düşünülmüş buda Honda’nın artık yeni nesil araçlarında bu sistemi kullanacağını sık sık duymaya başladık. Ayrıca araçta çok fonksiyonlu digital ekran sayesinde nedereyse aracın tüm yönetimsel faaliyetlerini takip edebiliyorsunuz.
2016’nın Mart ayında Japonya’da yapılacak tanıtımın ardından Honda aracı seri üretime geçirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Honda FCV yakıt pili kullanan diğer araçlar gibi hidrojenden elde edilen gücü elektriğe dönüşümünü sağlayarak, elektrik motoru yardımıyla aracın yürüyen aksamına aktarıyor. Honda’nın aktardığı bilgiye göre FCX Clarity modelinde kullanılan yakıt pilinin 3’te 1 oranında ufaltılmış ve güç yoğunluğu %60 oranında arttırılmış olduğunu öğreniyoruz. Bu sayede Honda FCVnin yakıt pili FCX modeline göre %7,3 oranında daha fazla enerji üretiyor.
Honda FCV tam olarak 3 dakikada şarj edilebilme özelliği taşıyor. Ayrıca bu otomobilin tek şarjla 480 km yol gitmesi mümkün. Avrupa ve dünya piyasına ne zaman gireceği tartışılır.
Bir sonraki Honda FCV kıyaslama yazılarımız için takipte kalın.

Bir önceki yazımız olan 2016 Honda Civic Sedan İlk İncelemesi başlıklı yazımızda 2016 honda civic özellikleri, 2016 honda civic sedan ve yeni honda civic incelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here