Honda Civic SW

0
781
CİVİC TOURER
CİVİC TOURER

Uzun bir bekleyişten sonra Civic ailesi Station versiyonuna kavuştu. Yeni versiyonu yollarda Civic Tourer adıyla görebileceğiz. Peki 12 yıl bekleyişten sonra, Civic Tourer bekleneni verebilecek mi?

2014 Honda Civic Tourer
2014 Honda Civic Tourer

Civic Tourer ‘in önde ki iç mekanı oldukça geniş, baş mesafesi yeterli. Ancak sürüş pozisyonu iri yapılılar için biraz yüksek kalabilir. Bunun nedeni ise sürücü koltuğunun altına konmuş olan yakıt deposu. Yakıt deposunun burada konumlandırılması ile ,arka koltuğun altında kazanılan yer, koltuk minderinin katlanmasına ve 1.30 m kadar eşyaların dik olarak taşınmasına imkan tanıyor. Civic Tourer ‘in bagaj hacmi oldukça bonkör. Araç 650 litrelik bir bagaja sahip. Üstelik arka koltukların tek bir kol yardımıyla katlanıp düz bir zemin oluşturması ,pratikliği artırmış. Civic Tourer ‘in direksiyonu canlı ve tepkili. On süspansiyon sistemi ise bir tık daha sertleştirilmiş. Arkada bulunan amortisörler bozuk zeminlerde, darbeleri rahatlıkla emiyor. Civic Tourer ‘in donanım paketleri ise Sport,Lifestyle ve Executive şeklinde. Honda yetkilileri, 1,6cc 120HP güç üreten motorun satışların %65’ni kapsayacağını söylüyor. Bu motor 160km/s hıza kadar ataklığını kaybetmiyor. Diğer bir seçenek ise 142HP güç üreten 1.9cc hacimli iVTEC motor. Bu motor 6 ileri şanzımanla kombin edilmiş.

CİVİC TOURER
CİVİC TOURER

Honda Civic Tourer’in maksimum hızı 195 km/s.1480 kg boş ağırlığı sahip olan, Honda Civic Tourer’ in yakıt tüketimi 100 km de 3.8 litre. Aracın yakıt deposu 50 litre.0-100 km/s hızlanmasını ise 10.1 saniye de gerçekleştiren Honda Civic Tourer, dolu depo ile 1315 km yol gidiyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Otomobil Satışlarında 2013 Yılının Değerlendirilmesi. başlıklı yazımızda 2013 yılında Türkiye'de en çok satan model, 2013 yılında Türkiye'de en çok tercih edilen karasör ve 2013 yılında Türkiye'de satılan dizel araçların pazar payı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here