Golf R 400 Konsept

0
641
VW-Golf-R-400-Concept
VW-Golf-R-400-Concept

WW en güçlü Golf olma potansiyelini taşıyan Golf R 400 konseptini Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıttı. İsmindeki 400 rakamından bu aracın sahip olduğu güç hakkında bir fikir edinilebilir.

VW-Golf-R-400-Concept
VW-Golf-R-400-Konsept

Standart olarak 300HPlik turbo şarjlı motora ve4 Motion dört çeker aktarmaya sahip olan konsept, öncelikle güç seviyesini 400 beygire çekiyor. Sağladığı fazladan 70N/m tork aracı toplamda 450N/m torka ulaştırıyor. Golf R 400 Konsept, Golf R modelinde bulunan turbo şarjlı 2.0 litrelik 4 silindirli motorun,  modifiyeli versiyonunu kullanıyor.400beygirin sağladığı güç,6 ileri DGS şanzımanla yola aktarılıyor. Araç 0-100 km hızlanmasını 3.9 saniyede gerçekleştiriyor. Golf R 400’ün maksimum hızı 288 km/s.Ayrıca aracı bu güce ulaştırmak için güçlendirilmiş krank mili ve daha yüksek bir basınç sağlayan turbo şarj ünitesi kullanılmış. Golf R 400 ‘ün ağırlığı ise 1420kg. Konsept Golf standart Golf R’ye göre tasarımında bir hayli değişikliğe uğramış. Şişirilmiş çamurluklar nedeniyle gövde her iki yanda 20cm genişlemiş. Metalik gümüş renginde ki gövde, parlak siyah tavan ve karbon yan aynalar birbiri ile uyum içinde. Standart Golf’te bulunan jantların gelişmiş bir türü kullanılmış. Bu jantlar içinde ki hava kanalları frenlerin soğutulmasını sağlıyor. Arka tampon ise hava girişleri eklenerek yeniden dizayn edilmiş. LED fren lambaları oldukça şık duruyor. Golf R 400’ün iç tasarımında ise spor koltuklar göze çarpıyor. Limon sarısı dikişler ve karbon fiber görünümlü  direksiyon, dizaynı tamamlamış.

VW-Golf-R-400-Concept İç Mekan
VW-Golf-R-400-Concept İç Mekan

Bir önceki yazımız olan Yeni Kia Sportege başlıklı yazımızda Yeni Kia Sportage, Yeni Kia Sportage 'in ağırlığı ve Yeni Kia Sportage 'in maksimum hızı hakkında bilgiler verilmektedir.

TEILEN
Önceki İçerikTicari Araçlarda Yeni Modeller
Sonraki İçerikAraçlarda Zorunlu Olan Donanımlar
Merhaba, 41 yaşındayım. Araç kampanyaları sitesinde yazmaya başlayalı uzun zaman olmadı. Eskiden beri arabaları özel bir tutkum olmuştur. Genel olarak araba haberlerini araba belgesellerini seyretmeyi çok seviyorum. Her geçen gün yenilen araçlarda gelişen teknolojileri izlemek, oldukça keyif verici. Murat 124 ile başlayan serüvenin,elektrikli araçlara kadar uzanan evrimini takip etmek bir yerde teknolojinin macerasını da takip etmek gibi. İşte bu yüzden Araba kampanyaları sitesine yazarken, yazdığım her yeni modelde arabalara olan merakım biraz daha artıyor. Yeni modeller ve getirdikleri teknolojilerde buluşmak dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here